Внаслідок високих температур на Тернопільщині збільшилась кількість захворювань кишковими інфекціями. У травні таких випадків було 77, в червні – 89, у серпні – 118.

Вода може бути небезпечноюТакож зараз б області спостерігається ріст захворюваності на сальмонельоз. Торік у цей період було зафіксовано 15 випадків, цього року – 24. Також зафіксований один випадок черевного тифу.

«Насторожує епідеміологів ентеро-вірусна інфекція, в тому числі запалення мозкової оболонки – мінінгіти. В сусідній Львівській області зафіксовано 42 випадки ентеро-вірусної інфекції, з них 3 дітей до 5 років, 8 – до 6 років, 17 дітей – до 17 років. Це дуже серйозна інфекція і високий відсоток інвалідизації. Ентеро-вірусна інфекція відноситься до інфекцій кишкової групи і шляхи її передачі – водний, харчовий і побутовий. Це найважча інфекція, яка зараз може прогнозовано виникнути», – каже заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби в області Богдан Марків.

Враховуючи те, що інфекція передається через воду, слід зважати на якість питної води. З 650 взірців води, які перевірили в області, 3% не відповідали нормам. Найбільш обережними, кажуть епідеміологи, слід бути з водою децентралізованого водопостачання, тобто сільських колодязів, джерел. 18% такої води не відповідає санітарно-епідеміологічним нормам.

З централізованих водогонів у найгіршому стані Кременецький, Заліщицький, Збаразький, Бережанський, Монастириський, Зборівський, Козівський, Залозецький. Що вберегти здоров’я людей, на більшості міських водогонів необхідно побудувати автоматичні хлорувальні.

Нагадаємо, днями в Гусятинському районі на весіллі отруїлося понад 40 людей. За цим фактом розпочато кримінальне провадження.