Перед Великоднем Тернопільщиною прокотилася хвиля масових суботників. У містечках, селах і в обласному центрі прибирали парки, сквери та вулиці від сміття. Проте після свят деякі місця виглядають так, ніби прибирання не бачили.

Жителька Збаража Світлана розповідає, що перед Пасхою двічі брала участь у загальноміському прибиранні. Більшість територій міста вдалося впорядкувати. Однак після свят деякі місця в парках виглядають так, ніби їх ніхто не прибирав. «Дуже сумно, що наші люди так багато смітять. Складається таке відчуття, ніби Тернопільська область перетворюється на великий смітник. І ця проблема в основному пов’язана із культурою, бо смітять навіть там, де стоять урни. Думаю, вплинути на цю ситуацію можуть лише серйозні штрафи».

Аналогічна ситуація також в Тернополі. Жителі обласного центру планують звернутися до міської влади, щоб запровадити штрафи для всіх, хто смітить. «Думаю, за цим має також стежити і патрульна поліція. В нас можуть викидати сміття прямо на вулиці. Це питання можуть вирішити тільки штрафи», – каже тернополянка Ольга Гаврилюк.

Загалом законодавство передбачає штрафи за викидання сміття у невстановленому для цього місці. Проте очевидно, що правоохоронні органи не достатньо стежать за виконанням цього пункту закону.

сміття