Тернопільщина на четвертому місці в Україні за кількістю публічних бібліотек. Попри те, за останні 20 років в краї закрили 65 бібліотек, фонди існуючих зменшилися на 2 мільйони 904 тисячі видань.

Бібліотекарі просять дарувати їм книги80% книжок, які зберігають в бібліотеках, застарілі, скаржаться бібліотекарі. Натомість відвідувач очікує від бібліотеки нових сучасних видань. Щоб дізнатися думку громади на Тернопільщині опитали 36 тисяч жителів. З’ясували: бібліотека потрібна, але потребує оновлення. В області – 890 книгозбірень, з них – 806 сільських.

“Щорічно на комплектування фондів бібліотек виділяється близько сорока мільйонів гривень. В тому числі, 412 гривень припадає на одну сільську бібліотеку. Це середні цифри по Україні. Середня вартість української книги – 25-50 гривень. Ми бачимо, що без вливань, без допомоги фінансової, утриматися на плаву бібліотеці сьогодні дуже і дуже важко”, – каже директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Василь Вітенко.

Немає коштів і на передплату періодичних видань. А саме такі видання багато громадян хочуть бачити у бібліотеці. За рекомендаціями Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій, щорічне поповнення фондів бібліотек повинно складати 250 книг на 1 тисячу жителів.

На часі також комп’ютеризація бібліотек. Зараз в краї 112 книгозбірень обладнані сучасними комп’ютерами. А це лише один комп’ютер на шість бібліотек.

“Всі ми знаємо, що в Україні наближається адміністративно-територіальна реформа і не виключено, що велика мережа публічних бібліотек, особливо в сільській місцевості, буде також певним чином скорочуватися, і до цього треба бути всім готовим. А для того, щоб ця мережа не скорочувалася, треба по швидше впроваджувати Інтернет і сучасні технології”, – зауважує заступник голови обласної ради Олег Боберський.

Проте чи не в кожному районі залишаються бібліотеки, які не опалюються.