На акцію протесту зібралися сьогодні тернополяни під стінами міської ради. Люди озвучили ряд вимог: скасувати рішення щодо підвищення тарифів, відмінити диференційований проїзд, відмовитися від карти тернополянина; звільнити начальника управління транспорту.

«В Тернополі – найвищі тарифи по Україні. Як таке можливо, щоб в маленькому місті, де невисокі зарплати, громадський транспорт у жахливому стані – вартість проїзду найвища, порівняно із сусідніми містами, де соціально-економічний рівень набагато вищий. Ми готові відстоювати наші вимоги до кінця, щоб нас почули. Ми вимагаємо скасування рішення про підвищення тарифів на проїзд, а також хочемо, що у Тернополі припинили ділити людей за пропискою. Хочемо відмовитися від так званої карти тернополянина», – каже жителька обласного центру Людмила Воляник.

До протестувальників вийшов міський голова Сергій Надал. Він пообіцяв, що відзавтра в Тернополі діятимуть старі тарифи. Вже затверджено відповідне рішення виконавчого комітету, у якому йдеться про відновлення дії тарифів від 27 вересня 2017-го року. Від завтра у тролейбусах вартість квитка становитиме 3 гривні, якщо пасажир оплачує електронним квитком або картою тернополянина; та 4 гривні у маршрутках; при використанні готівки вартість квитка – на гривню більша. Однак такі тарифи нерентабельні, – наголосив міський голова. Також він припускає, що внаслідок скасування рішення про підвищення вартості проїзду у Тернополі може зупинитися громадський транспорт.

Тернопільські перевізники обурені  сьогоднішнім рішенням виконкому. Голова товариства «Менс-авто» Андрій Намака зазначив, що старі тарифи збиткові. Відтак громадський транспорт може зупинитися.

«Звісно, це рішення для нас неприємне. Оскільки таким чином доведеться працювати собі у збиток. Поки не знаємо, що робити. Коштів для забезпечення роботи транспорту немає. Мусимо зупиняти транспорт».

Від завтра у громадському транспорті Тернополя діятимуть старі тарифи. Чи виїдуть на маршрути всі автобуси і тролейбуси, в управлінні транспорту ТМР поки не знають.

Софія Романська

Читайте також:

Міськрада оприлюднила розрахунок тарифів на проїзд

Тернополяни їздитимуть за старими тарифами. Документ

У Тернополі знизять тарифи на проїзд у громадському транспорті. ВІДЕО