Як ефективно перерозподілити кошти та забезпечити фінансування першочергових потреб вирішували під час засідання постійної комісії облради з питань бюджету. Йшлося, в основному, про перерозподіл зекономлених коштів та субвенцій по галузі освіти та охорони здоров’я.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк розповів, які саме зміни необхідно внести до бюджету щодо перерозподілу фінансів. Так, по галузі освіти із майже одного мільйона 400 тисяч гривень зекономлених коштів департамент пропонує спрямувати 484 тисячі гривень на оплату за енергоносії та 590 тисяч гривень на ремонт дахів у Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг та туризму та Шумському профтехучилищі.

– По департаменту охорони здоров’я найбільше проблем, – каже Степан Скибиляк. – За рахунок коштів передбачених на  утримання установ пропонуємо вирішити питання придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення екстреної медичної допомоги на два місяці та частково на енергоносії. Крім цього, економія яка склалася в межах 1,7 мільйона гривень, пропонуємо спрямувати на гемодіаліз. 13,5 мільйонів вистачило на 9,5 місяців і зараз  медикаменти хворим з нирковою недостатністю постачають без оплати, але це у будь-який момент може припинитися. З економії коштів по допомогах інвалідам першої та другої груп ще 2,9 мільйона теж пропонуємо на це спрямувати, щоб забезпечити цю статтю видатків. Резерв коштів із субвенції області на соціально-економічний розвиток окремих територій у розмірі 3 мільйони 751 тисяча 300 гривень пропонуємо надати Тернополю. Ці кошти підуть на реконструкцію котельні в третій міській лікарні.

Окрім цього, раніше в обласному бюджеті було передбачено виділити 311 тисяч гривень на заміну вікон у дитячому відділенні обласної психоневрологічної лікарні. Тепер же ці кошти департамент фінансів вирішив передати на невідкладні консерваційні роботи у палаці графа Бадені в Коропці. Саме це питання, а також субвенція Тернополю викликали дискусії серед присутніх на комісії.

– Є Більче-Золотецька лікарня,  у якій вже виготовили проектно-кошторисну документацію по переведенню котельні на альтернативні види палива, – каже Олександр  Стадник, голова комісії облради з питань бюджету. – Кошторис робіт 430 тисяч гривень. І у вас не знайшлося із нерозподілених залишків у розмірі 2,7 мільйонів, щоб нашу лікарню перевести на альтернативне паливо. Є також лист головного лікаря психоневрологічної лікарні, який просить 311 тисяч 200 гривень на заміну вікон у відділенні дитячої психіатрії, а у вас ці кошти йдуть на палац Бадені.

Щоб переконати депутатів виділити кошти саме психоневрологічній лікарні, на засідання спеціально прийшов головний лікар закладу Володимир Шкробот.

–  У нас є два дитячі відділення, де лікуються соціально-незахищені діти, а таких в області є понад 5 тисяч, – говорить Володимир Шкробот. – Вони не такі, як інші категорії хворих дітей, тому закон по психіатрії передбачає, що ці діти мають буди забезпечені з боку держави всім. Ці пацієнти перебувають у нас місяцями, і батьки навіть зрікаються їх. Я звертався з листом до голови ТОДА, облради, начальника департаменту. Це питання я із заступником голови ТОДА Леонідом Бицюрою узгоджував ще три місяці тому, що ці гроші не будуть з нас знімати. Очільники області були в лікарні, і бачили ці вікна. Їм уже більше 40 років, і вони не ремонтувалися жодного разу, вони абсолютно зношені, їх не можливо вже законопатити або заклеїти. До того ж частково вікна вже зроблені. Я 13 років працюю головним лікарем, і перший раз прийшов щось просити не для себе, не для  установи, а  для тих дітей, які будуть мерзнути серед зими.

Для вирішення цього питання один із членів комісії попросив головного лікаря надати документальне підтвердження того, що вікна в установі дійсно абсолютно зношені. А щодо субвенції місту, то Олександр Стадник запропонував зменшити її на 430 тисяч передати ці кошти Більче-Золотецькій райлікарні. Та остаточне рішення по цих та багатьох інших питаннях, які розглянули на комісії будуть приймати під час чергового засідання сесії облради. Відбудеться воно 11 листопада.

Ольга Трач

Фото автора