Стратегія розвитку Тернополя – одна з найгірших в Україні. Положення документу не мають жодного практичного значення і не відображають реалій розвитку міста. Це випливає із аналізу практик всіх обласних центрів України, що провели експерти Центру політичних студій та аналітики.

Тернопіль, знак, в'їзд“Головним недоліком більшості стратегій є відсутність конкретики: шаблонність стратегічних цілей, розмитість формулювань операційних цілей і завдань, відсутність оцінки кількох сценаріїв розвитку й необхідних ресурсів для виконання стратегії, – зазначає Володимир Тарнай, експерт Центру політичних студій та аналітики. – Стратегія розвитку Тернополя є негативним прикладом, адже містить майже всі зазначені помилки і не відповідає поставленим цілям”.

Стратегія розвитку міста – документ, який відображає перспективу розвитку і всі ті ресурси, які необхідні для цього. Він має містити стратегічні та операційні цілі, завдання та заходи з їх реалізації, строки виконання, зазначати відповідальних за це осіб та конкретні індикатори, за якими можна було б перевірити ефективність виконання.

Аналіз стратегій розвитку обласних центрів був проведений Центром політичних студій та аналітики за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. У рамках проекту “Підвищення поінформованості громадськості про місцеві бюджети в Україні” протягом лютого-вересня 2015 року проводилися такі активності: моніторинг близько 60 офіційних веб-сайтів місцевого самоврядування, розіслано більше 60 запитів, зібрано, систематизовано та проаналізовано стратегії розвитку обласних центрів та звітів з їх виконання за 2012-2015 років.