25 грудня християни всього світу, які послуговуються сучасним календарем,  святкуватимуть Різдво Христове – день всепрощення і світлих почуттів.

Готуючись до Різдва, кажуть священики, треба помиритися із ближніми, простити всі образи та повернути борги, аби з чистим серцем перед людьми і перед Богом зустріти новонароджене дитятко.

У Тернополі в костелі, що на Східному масиві в неділю, 25 грудня, відправлять святкові Служби Божі о 8.30, 10.00, 11.30 та 18 годинах, – повіомляє TV-4.

24 грудня у християн всього світу переддень Різдва Христового – Святвечір. Існує традиція в день Святого вечора не їсти до настання темряви – в спогад про Віфлеємську зірку, яка сповістила волхвів і пастухів про народження сина Божого. Перш ніж сісти за стіл люди переламують «оплаток», який використовують у Католицькій церкві до таїнства євхаристії, і бажають один одному щасливого і веселого Різдва.

– На початку читаємо фрагмент Євангелія. Пізніше – побажання собі зламанням оплатку, який готуємо напередодні. Обов’язкова молитва за родину, але важлива й за церкву, нарід, державу. І, зрештою, далі йде частина “для тіла”, але вона є особлива, бо збирається вся родина, – розповів настоятель Римо-католицької парафії у Тернополі о. Андрій Маліг.

Після Святої вечері католики йдуть до церкви на Пастерку – службу Божу, яку відправляють опівночі. Розбіжності календарів: Григоріанського та Юліанського – призводять до різних дат святкування Різдва Христового, але сутність та дух Різдва залишаються незмінними, наголошують священики.

– Християнам, і не тільки християнам, людям доброї волі, бо так ангели співали біля Вертепу: “Слава Богу, мир людям доброї волі на Землі”. Можуть радіти всі, які навіть може ще не повірили. Але направду сьогодні звертаюся до всіх християн, щоб була та радість правдива, з того, що народжується нам Спаситель, – каже отець Андрій.

У костелі, що на Східному масиві Тернополя, Пастерську Службу відправлять 24 грудня о 23 годині. А безпосереднє святкування Різва у костелі розпочнеться вже в неділю, 25 грудня, о 8:30 – Служба Божа польською мовою – о 10 годині, англійською – об 11:30, та об 18 годині – українською мовою.