.

У Тернопільській області вже декілька років діє проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». За виділених  Європейським Союзом кілька мільйонів гривень вдалося вирішити низку нагальних проблем.

.

– Місцевими громадами успішно впроваджено 63 мікропроекти. Їх загальний бюджет складає майже 10 мільйонів гривень. Завдяки цьому, зокрема, здійснено заходи з енергозбереження у 30 школах, 8 дитсадках та 3 будинках культури. Там замінено вікна, двері, підлогу, реконструйовано та введено в дію систему опалення. Закуплено обладнання та проведено ремонти у 13 фельдшерсько-акушерських пунктах та амбулаторіях. В області впроваджено 5 нових водогонів, придбано 3 шкільних автобуси, – відзвітував голова облдержадміністрації Валентин Хоптян.

На думку керівника відділу економічного співробітництва, регіонального та соціального розвитку Представництва ЄС в Україні Хосе Романа Леона Лори, це стало можливим завдяки демократії.

– Ми знаємо, що демократія полягає не лише в тому, що кожних 4-5 років ми ходимо на вибори. Демократія полягає в активній участі кожного громадянина в житті своєї країни щодня. І якраз проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і пропагує активну участь громадян. А також тісну співпрацю та побудову довіри з владою. Тому успіх нашого проекту полягає перш за все в активній участі громадян України та завдяки співпраці громадян з регіональними, місцевими і обласною владою країни, – зауважив Хосе Роман Леон Лора.

Додамо, що проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», був успішно реалізований у дев’яти районах Тернопільської області.