Перелік об’єктів, які планують фінансувати з міського та державного бюджету, склали у міській раді. Усього в ньому 60 пунктів, які включають і ремонт доріг, і ремонт споруд медичної галузі, і ремонт об’єктів житлово-комунального господарства, закладів освіти і культури, зведення спортивних споруд, і реконструкцію тролейбусних ліній та будівництво нових ліній, оновлення рухому складу тролейбусного та автобусного транспорту тощо. Усе це передбачено програмою економічного та соціального розвитку на 2016 рік. Затвердили її на третій сесії міської ради 22 грудня 2015 року.

Більшість пропонованих об’єктів будуть фінансувати з міського бюджету, але є й такі, де залучатимуть кошти із держбюджету та фінанси з інших джерел. За державний кошт планують збудувати станцію знезалізнення води в Тернополі за 34 мільйони гривень. Також хочуть встановити енергозберігаючі вікна і двері в третій міській лікарні, на що необхідно понад шість мільйонів гривень. Сподіваються у мерії, що з держбюджету виділять гроші на реконструкцію незавершеного терапевтичного корпусу третьої міської лікарні. На це необхідно більше 157 мільйонів гривень. У сфері освіти за державний кошт планують завершити будівництво школи по вулиці Бригадній за 59 мільйонів гривень. Будівництво нових тролейбусних ліній цього року також мають намір проводити за державні кошти. На лінії протяжністю 5,6 кілометрів необхідно 17 мільйонів 630 тисяч гривень.

Для деяких об’єктів залучатимуть кошти міського і державного бюджету, і гроші з інших джерел. Які саме це джерела у документі не вказано. На капітальний ремонт та реконструкцію доріг планують витратити 123 мільйони 303 тисячі гривень. З них 32 мільйони 500 тисяч – з міського бюджету та 90 мільйонів 803 тисячі  – з державного. Ці кошти підуть на ремонт вулиці Тролейбусної, Набережної-бічної, Шашкечвича, Бродівської, Микулинецької, Чехова, Новий світ, Спадистої, Будного, Надзбручанської, дамби Тернопільського ставу, Гайової та шляхопроводів. На благоустрій території школи №16 на вулиці Винниченка,2 треба понад 7 мільйонів 900 тисяч гривень. Із міського бюджету на це передбачено 793 тисячі  гривень, а решта – з державного. На реконструкцію інженерних мереж на вулиці Галицькій заплановано 90 мільйонів 318 тисяч гривень. Десять відсотків на це виділять із міської казни  – 9 мільйонів 31 тисячу, а 81 мільйон 286 тисяч планують отримати із держбюджету. На придбання нових тролейбусів вітчизняного виробництва заплановано 10 мільйонів гривень. З них 5 планують виділити з міського бюджету, 3 мільйони – з державно, і 2 – з інших джерел. За таким же принципом будуть фінансувати і реконструкцію тролейбусних ліній. 2 мільйони 500 тисяч передбачено на це у міському бюджеті, 600 тисяч гривень планують залучити із держбюджету і 400 тисяч гривень – з інших джерел. На запровадження автоматизованої системи оплати проїзду в громадському транспорті необхідно 21 мільйон 550 тисяч гривень. 6 мільйонів планують отримати із держбюджету, 15 550  – з інших джерел. А от на придбання нових автобусів хочуть залучити кошти Світового банку у сумі 800 тисяч євро.

Повністю із міської казни фінансуватимуться: реконструкція «Циганки» під відпочинково-прогулянкову зону, капітальні ремонти асфальтового покриття прибудинкових територій та міжквартальних проїздів, капітальний ремонт тротуарів та житлового фонду, відкриття додаткових груп у садочках та інше. Ще цього року планують капітально відремонтувати теплохід «Герой Танцоров» та вибрати земельну ділянку і облаштувати новий паспортизований полігон для твердих побутових відходів.

Ольга Трач

Фото автора