.

Школа нагадує про себе учням і влітку, забезпечивши їх довгими списками літератури, яку потрібно прочитати протягом канікул. Замість гри у м’яч чи спілкування з однолітками, діти проводять сонячні дні за книгами. Та чи насправді читають діти влітку? Які книги їх цікавлять? Чи не пустують дитячі бібліотеки? – цікавилися кореспонденти телеканалу TV-4.

.

За словами бібліотекарів, діти влітку найбільше читають книг заданих на позакласне читання. В Тернопільській обласній бібліотеці для дітей вже о десятій ранку юних відвідувачів не бракує. Щодня у бібліотеку записується близько десятка нових читачів.

Щоб допомогти обрати книгу, у бібліотеці створили спеціальний стенд. В обласній дитячій книгозбірні є твори вітчизняних та зарубіжних письменників. Для наймолодших читачів – книги-іграшки, з яскравими ілюстраціями, для старших – серйозні романи та наукова література, тож вибір чималий.

– Найбільшим попитом в нас користуються книжечки англійського письменника Роальда Дала. Там в нього є три книжечки «Чарлі та шоколадна фабрика», «Матильда» та «Джеймс». Оці три книжечки користуються найбільшим попитом. Книжки Всеволода Нестайка можна сказати поза конкуренцією. Багато читають книжок із серії “Дитяча проза”, – розповіла завідувач відділу обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Галина Рокоча.

За словами бібліотекарів, ще кілька років тому батьки для читання дітей зверталися до електронних версій книг і послуговувались Інтернетом. Сьогодні ж обирають друковані книги, на хорошому папері і з читабельним шрифтом. Зараз таких книг не бракує. Незважаючи на проблеми з грішми, фонд Тернопільської обласної бібліотеки для дітей постійно поповнюється подарунками від видавництв та письменників.