Чотири злочинні угрупування затримали правоохоронці Тернопільської області за останні два тижні. Три із них спеціалізувалися на крадіжках з помешкань, ще одна займалася продажем наркотичних засобів через соціальні мережі. Загалом, за два місяці цього року  у порівняні з аналогічним періодом минулого року, кількість злочинів зросла, в тому числі на 18% по особливо тяжких і тяжких.

– Область характерна тим, що у нас в основному скоюють злочини майнового характеру: крадуть майно із помешкань, автомобілів, є незаконне заволодіння транспортними засобами, грабунки, розбої, – розповів Степан Яцух, заступник начальника ГНПУ в Тернопільській області, начальник кримінальної поліції. – І тут відмічається ріст квартирних крадіжок, з автомобілів, з магазинів стало вдвічі більше крадіжок. Що стосується злочинів проти особи, то за результатами двох місяців нам вдалося розкрити вбивство, три тяжких тілесних ушкодження, в тому числі одне, яке потягнуло за собою смерть, три зґвалтування. За два місяці було три факти торгівлі людьми: два із трудовою експлуатацією, один із сексуальною. Більше в шість разів виявлено злочинів у сфері суспільної моралі – це розповсюдження порнографії, звідництво, сутенерство тощо.

Цього року було скоєно вже 46 квартирних крадіжок. Практично на всі виклики про такі злочини виїжджають наряди поліції охорони.

– Зараз є дуже багато виїздів, практично щодня, – говорить Олег Іващенко, начальник Управління поліції охорони в Тернопільській області. – У зв’язку з тим, що побільшало крадіжок з приватних будинків і квартир, керівництво ГНПУ запропонувало провести соціальну акцію «Квартира під охорону», яка проходитиме з 15 до 31 березня. В цей період монтажні роботи на встановлення сигналізації ми проводимо на 50% дешевше. Для учасників АТО і членів родин загиблих – на 75%. Минулого року під час акції в області було прийнято у два рази більше квартир під охорону, ніж зазвичай в місяць. Крім того, по Тернополю ми ставимо тривожні кнопки у громадських місцях: у  магазинах, аптеках чи інших об’єктах. У випадку необхідності будь-хто може звернутися до персоналу закладу, щоб вони  викликали поліцію і  до трьох хвилин наряд поліції охорони приїде на місце події. Для власної безпеки або безпеки дітей можна встановити кнопку моніторингу за рухомими об’єктами.

Щодо запобігання крадіжок майна, то Олег Іващенко радить не розголошувати інформацію у соціальних  мережах про поїздки на відпочинок та цінні покупки. Злодії все це також відслідковують. Також треба виважено підходити до того, кого запрошувати у гості, оскільки люди бувають різні і із заздрості можуть «здати» ваше помешкання зацікавленим особам. Начальник поліції охорони відзначив, що найпоширеніший спосіб проникнення злодіїв у приватні будинки – це вікна та пластикові двері, які відкриваються за лічені хвилини. У квартирах – це вхідні двері, тому  бажано ставити двоє дверей, а на другі – два замки. Хоча, не існує таких замків, які б злодії не могли відкрити.

Ольга Трач

Фото автора