Велика кількість іноземних студентів у Тернополі залишає свій слід в демографії «файного міста». Збільшилась кількість «змішаних» шлюбів. Також є випадки, коли громадяни інших держав одружуються з тернополянами, перед тим познайомившись на сайтах знайомств.

Євромайдан, весілля, молодятаПро це розповіла начальник відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції Ольга Говорченко.

– Однозначно, зараз іноземці дуже впливають на кількість реєстрації шлюбів. Громадяни, які навчаються у тернопільських вузах, залюбки беруть українських дівчат заміж. А українські дівчата, відповідно, залюбки виходять, думаючи, що будуть приємні наслідки такого шлюбу. За цих півроку зареєстровано 60 шлюбів з іноземцями. І швидше всього шлюби не з тими, які навчаються в нас, а дівчата знаходять по інтернету хлопців з-за меж нашої країни, – зазначила начальник відділу.

Крім «змішаних» шлюбів, у Тернопільському ДРАЦСі цього року зареєстрували три шлюби молодих пар, які є громадянами інших держав. Взагалі, для іноземців не є складною процедура одруження в Україні, каже Ольга Говорченко:

– На даний момент чинним законодавством зменшений перелік документів для державної реєстрації шлюбу громадянина іноземної держави . Буквально з квітня місяця немає необхідності подавати документи про сімейний стан зі своєї країни чи консульства. Людина стверджує своїми словами і своїм підписом, що вона в попередньому шлюбі не перебуває. До заяви про реєстрацію шлюбу долучається тільки нотаріально посвідчений переклад паспорту іноземного громадянина. Такий документ можна зробити в будь-якого нотаріуса в Тернополі. У разі, якщо громадянин іноземної держави попередньо перебував у шлюбі, він повинен, окрім нотаріально посвідченої копії паспопрта, надати документ про підтвердження припинення попереднього шлюбу. Це свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду, свідоцтво про смерть одного з подружжя тощо, який належним чином легалізований.

У «файному місті» не тільки чоловіки з інших держав одружуються на тернополянках. Є випадки, коли й жінки з європейських країн приїжджають у Тернопіль взяти шлюб з українцем.

– Наші чоловіки теж шукають дівчат за межами країни. І є такі досить дивні шлюби, як на мій погляд. Вона була громадянкою Швеції, познайомилась по інтернету з нашим простим хлопцем з села. І чомусь так зацікавилась Україною, приїхала сюди і вийшла за нього заміж. Є також громадянки Молдови, Білорусії, Естонії. І є багато громадянок з Росії, які виходять заміж за українців. Тенденція не має росту, але жінки з Росії приїжджають, – повідомила начальник відділу.

Джерело: Доба