Демобілізації бійців 6-го батальйону «Збруч» вимагають родичі військовослужбовців. 14 березня в суботу близько 30 людей, в основному жінок, мали намір перекрити дорогу на пішохідному переході біля аеропорту на трасі Тернопіль-Хмельницький.

Згідно Указу Президента №15/2015 від 14 січня 2015 року «Про часткову мобілізацію», який затверджений Верховною Радою, звільнення військовослужбовців відбувається не пізніше ніж за 10 діб до закінчення однорічного строку їх перебування на військовій службі. Чимало чоловіків з Тернопільщини пішли добровольцями та були мобілізовані на початку березня минулого року. Термін їхньої служби в ЗСУ минає, але їх не відпускають, кажуть родичі солдат «Збруча».

– Обіцяли хлопців звільнити 8-го, 9-го, 10-го числа, а тепер кажуть, що ще далі залишають може на тиждень, а може і більше, – говорять рідні солдат.

Родичів також непокоїть той факт, що роботодавцями різних форм власності, де працювали до призову бійці, будуть знехтувані закріплені законодавством гарантії щодо збереження за військовослужбовцями місця роботи на термін, що не перевищує одного року. Жінки висловлювали своє занепокоєння, що в разі несення військової служби більше року їхні сини, брати, чоловіки можуть втратити роботу.

На акцію протесту з’явилися заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра, народні депутати Тарас Пастух і Тарас Юрик та військовий комісар області Володимир Катинський.

– Вчора я говорив з першим заступником міністра оборони Іваном Руснаком. Він дав інформацію, що всі військкомати, звідки призвані хлопці, частини, сектори отримали телеграми про те, що з 18 по 24 березня провести заміну всіх підрозділів, які були мобілізовані, – заспокоював мітингувальників Тарас Пастух.

Народний депутат від Тернополя також вважає, що за невиконання Указу Президента, затвердженого парламентом, винні повинні понести покарання. Тарас Пастух входить в склад Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Він обіцяє, що це питання на найближчому засіданні Комітету буде підняте.

Заступник голови ОДА Леонід Бицюра запевнив людей, що після демобілізації у бійців «Збруча» при поверненні на попереднє місце роботи труднощів не повинно виникати.

– Командир батальйону «Збруч» Ігор Ларін має надати мені перелік хлопців, які будуть демобілізовані, з вказаними підприємствами, де вони працюють, щоб ми могли поговорити з керівниками тих підприємств, щоб вони утримались від звільнень, – повідомив родичам солдат заступник голови ОДА.

Враховуючи обіцянки посадовців та військового комісара про підтримку у вирішенні озвучених проблем, люди не вдалися до перекриття траси біля аеропорту. Пікетувальники підготували листи-звернення на ім’я народних депутатів Тараса Юрика і Тараса Пастуха щодо сприяння народних обранців у демобілізації хлопців. А також вирішили направити колективне звернення до Президента України, в Міністерство оборони, в Генеральну прокуратуру, у військову прокуратуру, в якому проситимуть провести розслідування щодо дій з ознаками свавілля командира батальйону «Збруч» Ігоря Ларіна.

Джерело: Доба