Три тижні тому начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради Микола Лесів подав у відставку. У кінці листопада члени спеціально створеної комісії рекомендували Сергію Надалу звільнити його та заступника Владислава Стемковського з посад. Та рішення з цього приводу міським головою ще не прийняте.

Тим часом з’явилися нові причини для звільнення Миколи Лесіва. Йдеться про порушення законодавства під час проведення тендеру на реконструкцію частини набережної Тернопільського ставу від «Острова закоханих» до насосної станції. Детально про це можна прочитати тут. Держфінінспекція в Тернопільській області рекомендувала замовнику робіт, тобто управлінню житлово-комунального господарства, виправити порушення, розірвавши договір з виконавцем робіт. На це в управлінні житлово-комунального господарства повідомили, що процедуру проведення тендеру не порушували, і відповідно, підстав для його відміни не було.

Під час прес-конференції 13 грудня представники громадської організації «Центр громадського моніторингу та досліджень» повідомили, що результати перевірки Держфінінспекція передала до обласної прокуратури та міської ради.

– Стосовно справи, яка стосується ремонту набережної Тернопільського ставу ми отримали відповідь з Державної фінансової інспекції, яка підтвердила неправомірні дії замовника – управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради, – сказав Мирослав Сімка – координатор Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контролем” у Західному регіоні, експерт з державних закупівель. – Вони підтвердили неправомірність відхилення дешевшої пропозиції і виявили додаткові порушення при проведенні цієї закупівлі. Зокрема, серед тих організацій, які не були відхилені замовником при проведенні торгів, мова йде про «ТОМ-ІнвестБуд», було виявлено неадекватність цієї пропозиції вимогам, які встановлював замовник в документації конкурсних торгів. Це явне порушення законодавства, як мінімум втрата міського бюджету в різниці між найдешевшою пропозицією і тієї, яка була обрана, в 500 тисяч гривень. Контролюючий орган звернувся в міську раду та прокуратуру Тернопільської області з листом щодо втручання в дану ситуацію з метою її виправлення. По факту зробити це не вийде, оскільки роботи вже виконані. Зараз будуть проводити слідчі дії, щоб встановити винних. Думаю, прокуратура зобов’язана по даному факту відкривати кримінальне провадження, щоб винні були покарані. Тут є зловживання з боку замовника, при чому вони мали умисний характер, це не були порушення зроблені через необізнаність, втрату контролю за часовими періодами при проведенні закупівлі тощо. Це були дії чітко спрямовані на те, щоб визнати переможцем конкретну структуру, а пропозиції, які заважали задуму були відхилені неправомірно, і за такі речі чиновники мають бути покарані. Вони мали би отримати догану, а краще, щоб були звільнені для того, щоб ті, хто прийде на їхнє місце мали наглядний приклад, як не треба діяти, і що може бути за такі діяння. Правоохоронні органи відповідно до процесуального кодексу повинні провести слідчі дії і визначити, яка міра відповідальності, і хто саме повинен відповідати за вчинення правопорушення.

Ольга Трач

Фото автора