Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Третій квартал’2016

04/10/2016 0
Розмір тексту:

“За Збручем” за доброю традицією продовжує обсервувати статуси у тернопільському істеблішменті. Хто найвпливовіший, хто ким керує, хто кого направляє і з ким ворогує у місцевій “банці з павуками”. Читайте подробиці третього кварталу 2016 року.

Степан Барна1(3). Барна Степан, голова Тернопільської обласної державної адміністрації

Такої кількості політичної влади не мав жоден президентський намісник Тернопільщини. Особисте знайомство з Порошенком, напівдружні стосунки з генпрокурором Луценком, власні депутати у провладній коаліції та більшість в обласній раді на чолі з власним головою. Останній пункт у цьому портфоліо – унікальний для Тернопільщини. З часу рухівського тандему Бойко – Бойчук одна партія не мала стільки влади в обласному парламенті. Навіть у місті, яке, здавалося, тягнибоківець Надал “зачистив” під себе, справи тепер не обходяться без Барни. Навіть серед формально опозиційних до парламентської більшості “Батьківщини”, “Самопомочі” та Радикальної партії у голови ОДА є свої сателіти. Причому далеко не останні люди.
Однак монополія на владу призводить до вседозволеності. Це Тернопільщина добре побачила на прикладі “януковця” Хоптяна. Не хотілося б, щоб колись прогресивний політик Барна потрапив у цю колію. Але щось занадто багато скандалів останнім часом супроводжує молоду команду. Водій з пістолетом напідпитку, стрілянина у кременецькому барі за участю посадовців, збаразькі витівки Качки… Чи не пора зупинитись, панове?

Роман Заставний2(1). Заставий Роман, народний депутат України, “Народний фронт”

У Романа Йосиповича також золотий час. Він має можливість реалізувати весь фонтан ідей, на який тільки здатна його бізнес-фантазія. В цьому плані екс-мер більш прагматичний за свого вихованця. У той час, коли Барна підкоряє політичні вершини та опановує мистецтво їх капіталізувати, Заставний шукає “потічки” та “джерельця”, які можуть стати прибутковим бізнесом. Очевидно, через це контрольована ним “Протекшн груп” “вчиться” освоювати бюджетні кошти на прикладі оснащення диспетчерської служби в обласному центрі екстреної допомоги. Також нардеп не забуває про майбутнє, обходжаючи нового прокурора області та уважно стежить за міліцейською та суддівською люстрацією. Надійні люди у цих структурах будуть потрібні при будь-якій владі.

Василій Семенюк3(4). Семенюк Василій, митрополит УГКЦ

Місце тернопільського митрополита вказує на високий авторитет церкви серед суспільства. Щоправда, Семенюку не завжди вдається залишатися “над процесом”. Традиційно митрополія розраховує на владу, як суспільний інститут, де вміють організувати жертводавців на потрібні цілі. Через це ієрарх змушений “загравати” перед найвищими посадовцямм. Проте всередині митрополії залізна дисципліна та порядок. І це очевидна заслуга митрополита.

4(-). Бабійчук Іван, керівник апарату обласної ради, БПП

Працюючи понад 10 років на скромній посаді у відділі внутрішньої політики ОДА, сором’язливий і незграбний студентський товариш Барни добре вивчив мораль та інстинкти мешканців будинку на Грушевського. За ці роки Бабійчук встиг політично “спалитися”, побувавши в одіозних, як на теперішній час, СДПУ(о) та Партії Регіонів. Однак саме ці знання дозволили стати “всесильним” розпорядником намісництва Барни. Поки інші соратники голови ОДА вивчали свої посадові обов’язки та розташування кабінетів, Бабійчук почав керувати від імені, а часом і замість Барни. Власне, свого заняття сучасний “квазімодо” не полишає і зараз, перейшовши на роботу в обласну раду. У його кабінеті приймаються усі важливі рішення, розписуються завдання та формуються плани. Мабуть, через це у приймальні Бабійчука черги з чуйних на такі речі бізнесменів та політиків. Барна не проти.

Сергій Надал, зупинка5(2). Надал Сергій, міський голова Тернополя, ВО Свобода

У політиці нічого не вічне. У цьому зайвий раз переконався Сергій Надал. Здобувши народну любов та перемогу в першому турі, мер втратив важелі впливу на прийняття сесійних рішень через небажання “ділитися” з депутатами.
Після серпневого путчу побратимів з рідної фракції господар міста перестав бути розпорядником сесії. Це похитнуло його позиції в табелі про ранги та авторитет серед бізнесу. Надал в очах останніх вже не повноправний господар слова, а лише один з ланцюжка потрібних людей для просування потрібних рішень.
Через це міський голова сильно нервує і випробовує всі шляхи, щоб повернути повноту влади. Не виключено, що він вдасться до радикальних рішень. Наприклад, очищення партійного списку “Свободи” від заколотників.

Ігор Побер6(8). Побер Ігор, народний депутат України, БПП

Колишній кличкіст не повинен мати образи на Порошенка і його вертикаль. Навіть всередині парламентської фракції БПП Побера поважають. Природна звичка не обговорювати команди та навики фітнес-тренера до впободи “кормчим” президентської партії, яких відверто дратує вільнодумство окремих екземплярів з провінції.
Власне, ця обставина, а також добродушне ставлення Барни дозволяє Поберу розставляти своїх людей на прибуткові місця у місцевій владі та держпідприємствах.

Ігор Турський7(9). Турський Ігор, депутат міськради, Свобода

Колишній секретар міськради та побратим Надала став одним з модераторів депутатського путчу проти Надала та реальним лідером нової більшості.
Турський раніше за мера знайшов ключі до депутатів та створив небезпечний для Надала прецендент стати англійською королевою при депутатах. Наразі опонентів до мера у міській раді може назбиратися до двох третин.
Зрозуміло, що через це життя Турського потрапило під мікроскоп близьких до мера ЗМІ. Звідси тернополяни дізналися про земельні та інші оборудки депутата, який кинув виклик Надалу. Але схоже Турський і Ко не збираються зупинятися у своїх намірах. На наступну сесію зареєстровано ще ряд проектів рішень, спрямованих на обмеження прав міського голови.

Богдан Юлик8(7). Юлик Богдан, начальник Служби автодоріг в Тернопільській області

Кандидат у професори з “освоєння” багатомільйонних державних траншів у теперішній ситуації почувається, як риба у воді. Якщо раніше його відомство шукало державні гроші, то зараз розпорядники коштів шукають ефективних спеціалістів з освоєння бюджетів.
З одного боку, уряд Гройсмана зробив ставку на масовий ремонт доріг, що значно збільшує масштаби робіт відомства Юлика. Спритний посадовець ще до запровадження системи “Прозоро” встиг провести півмільярдний тендер на обслуговування доріг в наступному 2017 році.
З другого боку, з щедрим Юликом прагне працювати обласна влада, яка також отримала в розпорядження десятки мільйонів коштів ДФРР і прагне мати надійного замовника.
Стрімкий злет юного посадовця пов’язують з дружніми стосусунками з верхівкою місцевого БПП, а також заступництвом Юлика-старшого, який багато років пропрацював на керівних посадах в силових структурах.

Василь Деревляний9(10). Деревляний Василь, перший заступник голови облради, Батьківщина

Ветеран тернопільської політики міцно тримає “синицю в руках” на посаді першого віце-спікера обласного парламенту. Зважаючи на те, що його теперішній бос Віктор Овчарук не вельми обізнаний в хитросплетіннях влади, Деревляний в своїх руках сконцентрував вплив на обласну раду. Навколо себе політик працевлаштував міні-штаб та виношує плани щодо майбутнього тернопільського аеропорту. Що він задумав – наразі невідомо. За розмовами про відновлення летовища, очевидно, є більш прагматичні плани. Наразі всі роблять вигляд, що підтримують його ініціативи.
Однак, отримавши “кусок хліба”, Деревляний, очевидно, “забив” на давні контакти з Тимошенко. Політик відверто “пропускає крізь вуха” політичні ініціативи лідерки та живе своїм житттям.

Іван Чайківський10(6). Чайківський Іван, гендиректор “Агропродсервісу”, Аграрна партія

На відміну від влади, може похвалитися реальними економічними успіхами. Бізнесмену з Настасова вдалося неймовірне – відродити занедбаний роками Тернопільський м’ясокомбінат. Про ребрендинг завдяки агресивній рекламній кампанії дізналося багато тернополян.
Власника найбільшого агропідприємства області також можна вважати єдиним потужним гравцем, який не піддався форматуванню з боку команди Барни-Заставного. Чайківському вдалося уникнути “честі” балотуватися у місцеві ради від провладного блоку. Натомість після виборів підприємець активно почав розвивати Аграрну партію, осередок якої очолив у області.
У той час, коли усі “лягли і чекають”, Чайківський веде агресивну незалежну від влади медійну політику та пробує впливати на місцеве політичне болото.

Читайте на цю тему:

Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Перше півріччя’2016

Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Перший квартал’2016

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...