Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Перше півріччя’2017

11/07/2017 0
Розмір тексту:

“За Збручем” продовжує обсервацію впливів на життя області. На цей раз підводимо підсумки першого півріччя.

1(1). Заставний Роман, нардеп, “Народний фронт”

Позиції  екс-мера Тернополя незмінно міцні. Перебуваючи в тіні багатьох публічних процесів, нардеп від “Народного фронту” зосередив у своїх руках важелі впливу на багато процесів. Політичний досвід дозволяє йому залишатись непомітним, впливаючи на події як у владній вертикалі області, так і міста(!), та водночас розбудовувати ефективний бізнес. Успішності останнього мешканці владних кабінетів можуть тільки позаздрити.  Хоча до статусу господаря області, за прикладом Балоги, Заставному ще далеко.

2(4). Барна Степан, голова Тернопільської ОДА

Початок третього року на  посаді очільника області зустрів у не зовсім приязній політичній атмосфері. Здавалося б ручна обласна рада почала штампувати рішення, які розходяться з політикою вертикалі Порошенка. За це Степана Степановича чи не вперше “пожурили” в столиці. Однак коли градус політичної напруги у Києві спав, все повернулося на круги своя. З новою силою розвернулася піар-кампанія Барни, зникло бажання махати кулаками у приручених сателітів, ще не зовсім все втрачено у спробі позбавити Надала контролю над міською радою…

Тому якщо у його столичних “наставників” не виникне бажання прилаштувати молодого керівника  на другорядну міністерську посаду, то має усі шанси побити рекорд тривалості перебування на посаді голови Тернопільської ОДА.

3(2). Надал Сергій, міський голова Тернополя, ВО “Свобода”

Незважаючи на публічні випади ображених колишніх однопартійців, продовжує зберігати пальму першості за довірою серед населення. Тернополяни продовжують любити свого мера. За Надала місто щороку змінюється в кращий бік: ремонтуються дороги  та двори, розбудовується набережна та інші об’єкти зовнішньої інфраструктури.

Гірше, щоправда, на цей раз у мера з депутатами. Наразі меру не вдається сколотити чітку більшість. Можливо, це стане реальним, коли “Свобода” завершить відкликання трьох екс-вождів фракції, які майже рік колотили антинадалівський заколот.

4(3). Семенюк Василій, митрополит УГКЦ, архієпарх Тернопільсько-Зборівський

В області, де немає домінуючої фінансово-промислової політичної групи, таким фігурам, як владика, легко розвивати амбітні проекти з розбудови церкви. Завдяки своїй розважливості митрополит став окремим центром впливу. До нього горнеться не тільки чисельна паства, а й різного плану можновладці, політики та бізнесмени. Велику роль у цьому відіграє незмінний економ архієпархії та настоятель-ректор центру у Зарваниці Володимир Фірман.

5(-). Найда Віталій, начальник управління Служби безпеки у Тернопільській області

Дебютант нашого рейтингу, однак в скорому часі може опинитися на вершині.

Зважений і досвідчений контрозвідник досить швидко  опанував ситуацію у відомстві та й в області загалом. Володіє необхідним арсеналом навиків для спілкування з владно-політичною елітою області та представниками громадянського суспільства. Це вигідно відрізняє Віталія Найду від інших керівників силових відомств, у вотчинах яких  час від часу виникають скандали.

6(7-8). Ханін Юрій, директор “Техно-буд-центр”

Що можна сказати про вплив бізнес-структури, яка освоює левову частку державних коштів, що надходять у Тернопільську область? Мабуть, найкращою характеристикою їй мала би стати якість дороги Тернопіль-Дубно. Під час візиту на цю дорогу Володимира Гройсмана  Юрій Ханін мав можливість розповісти про свою роботу голові уряду.

Щоправда, керівнику фірми не завадило б подбати про загороджувальні знаки, особливо нічні, на тих ділянках, де проводяться роботи. Водії часто скаржаться, що на окремих ділянках серед ночі можна загубити колеса…

7(5). Гуда Ігор, директор будівельної фірми “Креатор-буд”

Розвиваючи успішні проекти у будівельному бізнесі, не забуває інвестувати в інститути соціальної відповідальності. Нещодавно “Креатор-буд” задекларував надання  3 тисяч квадратних метрів житла для сімей учасників АТО. Перші 12 квартир родини героїв отримали у збудованих будинках. Мабуть, цей фактор зумовлює обставину, що на відміну від більшості колег-забудівників,  його питання безболісно проходять через таку вибагливу депутатськими захцянками міську раду.

Незважаючи на публічність, намагається дистанціюватися від політики. Рівновіддалений і рівнонаближений від міської та обласної влад.

8(9). Чайківський Іван, гендиректор корпорації “Агропродсервіс”

Успіхи у бізнесі підкріплює неформальними впливами на   місцеві еліти. Незважаючи на те, що відмовився від посади голови ради сільгоспвиробників області, є неформальним лідером аграрної тусовки. Реалізовує чимало соціальних проектів, активний в медіа-сфері. Мабуть, єдиний з аграрного цеху,  хто веде свою сторінку у Facebook.

На виборах в об’єднані громади тих населених пунктів, де присутній “Агропродсервіс”, кандидати від Аграрної партії, яку він очолює, будуть головними претендентами на перемогу.

9(-). Головко Михайло, нардеп, ВО “Свобода”

Найбільш публічний політик парламентської “Свободи” поступово повертає вплив на місцеву політику. У тандемі з Олегом Сиротюком крок за кроком відновлює впливи партії в області. У політика міцні позиції  на півночі краю, де він  двічі обирався до парламенту.

Крім того, позиція Головка стала визначальною при прийнятті партією рішення про виключення з фракції та відкликання мандатів в опальної трійки Сороколіт-Турський-Навроцький. Твердий прихильник партійної дисципліни нардеп зараз є ключовим гравцем при визначенні стратегії ВО “Свобода”.

10(-).  Юрик Тарас, нардеп, БПП

Зовсім непомітний у роботі Верховної Ради нардеп обростає статусними посадами на рідній Тернопільщині. У минулому році з рук Степана Барни прийняв кермо обласної організації президентської партії БПП. У цьому році завершив бліцкриг з отримання контролю над тернопільським футболом. Щоправда, для того, щоб отримати посаду голови обласної федерації футболу, йому довелося створювати нову юрособу. Однак сам факт того, що вдалося посунути з насидженого місця авторитетного Володимира Мариновського та здобути довіру у впливового у київських  кабінетах  президента ФФУ Павелка, багато про що говорить.

Читайте також:

Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Перший квартал’2017

Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Четвертий квартал’2016

Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Третій квартал’2016

Рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Перше півріччя’2016

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Де плануєте відпочивати влітку?

    Результати

    Loading ... Loading ...