29-30 жовтня у Тернополі пройшла Конференція медиків-християн. Організаторами конференції спільно виступили «Альянс християн-професіоналів», «Християнська медична асоціація України» та «Українська медична місія», повідомляє ВСЦ ЄХБ.

.

Як повідомляти родичам про смерть близьких і долати власну втому? Яка відповідь лікаря-християнина на питання смерті та катастрофи? І нарешті, яким лікарем бути, щоб подолати дуалізм між лікарем і пацієнтом і практикувати медицину, засновану на цінностях? Саме такі питання стоять перед багатьма лікарями, як досвідченими, так і молодими.

Саме такі питання обговорювали учасники міжнародної християнської науково-практичної конференції, що відбулася в Тернополі 29 – 30 жовтня. У ній взяли участь більше 400 делегатів, серед яких – студенти-медики з України та іноземці, які навчаються Україні, а також спікери з Великобританії, США, Канади, Нідерландів, Сербії, Росії, Польщі.

Конференція відбулася під патронатом Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського за підтримки міжнародних організацій «Partnership in International Medical Education» (Великобританія), Асоціація «Духовне відродження» (Україна – США), Mission to the World (США), International Christian Medical & Dental Association (ПАР). Листи на підтримку конференції організатори отримали від багатьох політиків від різних політичних партій, державних чиновників, християнських конфесій. Активно в організації заходу долучилися представники УГКЦ на Тернопільщині, євангельських церков, представники молодіжної організації “Обнова” та інші.

Серед спікерів – викладачі Оксфордського університету, Королівського Медичного коледжу Великобританії, і інших британських, американських і європейських університетів.

Метою конференції було зібрати і познайомити між собою молодих медиків-християн як українських, так і іноземців, які здобувають освіту в Україні, дати їм практичні знання з медицини із застосуванням принципів християнського вчення і відповідну мотивацію, і допомогти їм рости професійно і духовно.

Участь у конференції взяли іноземні студенти-медики практично з усіх медичних ВНЗ України. Крім того, близько 25% учасників склали українські студенти.

Провідною темою конференції була «Цілеспрямована медицина». На початку заходу, під час вступної сесії, учасники обговорили християнські принципи служіння медиків. Пізніше, під час майстер-класів мали можливість отримати практичні знання і навички.

Говорячи про співвідношення духовної і наукової складової заходу, Ростислав Семіков, координатор Асоціації Християн-професіоналів, зазначив:

«На початку ми говоримо про відносини з Богом, християнські принципи служіння медиків, а далі починаються семінари, які дають учасникам суто практичні знання і навички. Такий підхід до системи освіти я побачив свого часу в Оксфорді, і він мені дуже сподобався. Тепер ми намагаємося це застосовувати в наших конференціях. Коли обговорення професійних тим відбувається в малих групах – це спонукає студентів до того, щоб вони особисто спілкувалися з лекторами, фахівцями високого рівня. Крім того, це допомагає молоді вчитися думати, мислити, ставити питання і шукати відповіді, а не отримувати готову інформацію, яку треба заучувати. І ось такі новації ми намагаємося впроваджувати в наше християнське професійне середовище, щоб змінити його і принести біблійні принципи в професійні кола, а звідти в усі суспільство ».

Всього протягом двох днів конференції відбулося понад 50 різних майстер-класів, які стосувалися не тільки вузьких медичних тем, але і складних питань біо-та професійної етики: відносини між пацієнтами і лікарями, паліативна допомога, інтегральність професії, співчуття до пацієнтів та інші. Особливий інтерес серед студентів викликали теми, що стосуються емоційної складової роботи лікаря, зокрема, питання психології.

«Жодна інша професія не дає такої можливості для зцілення та надії. Щоб бути кращими, медики повинні враховувати «цільної людини», – зазначив один зі співорганізаторів конференції, президент «Української медичної місії” Джеймс Пейпон.