Повідомити усіх, якщо у Тернопіль надійде радіаційна хмара з Японії, і розповісти, як себе захистити, обіцяють рятувальники.

Зараз, за їхніми словами, радіаційний фон у нашій області не перевищує природного, повідомляє «20 хвилин».

– Ми контролюємо радіаційний фон не лише у місті та області, а й по всій Україні та сусідніх державах, – каже начальник відділу цивільного захисту головного управління МНС в області Ігор Греса. – У вівторок, 29 квітня, радіаційний фон становив 11-12 мікрорентгенів на годину. Нормальним є рівень, який не перевищує 25-30 мікрорентгенів на годину. Залежно від того, на скільки підвищиться рівень радіації ми розкажемо тернополянам, як себе захистити.

Постійно вимірюють радіаційний фон та передають інформацію в МНС й на метеостанціях.

– Японія від нас — далеко, і загрози перевищення допустимого рівня радіації немає. Радіаційна хмара зараз рухається над Америкою. Поки вона перетне океан та Європу, встигне розсіятися і вже не становитиме серйозної загрози, – каже начальник відділу гідрометеозабезпечення обласного центру гідрометеорології Державної гідрометеорологічної служби МНС Людмила Дуришева.

Контролювати рівень радіації можуть і самі тернополяни, дивлячись на електронні табло, які є у місті.

– Інформація на табло, що над центральним входом на залізничний вокзал, на ЦУМі та інших будівлях, є достовірною, – повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Іван Коваль. – Тому зміни в радіаційному фоні тернополяни побачать самі.

Щоб порівняти показники на електронних табло міста, кореспондент «20 хвилин» перевірила три такі пристрої. На табло, що висить над центральним входом на залізничний вокзал у понеділок, о 14.30, цифр не було видно зовсім. Табло, що над залізничними коліями, показувало лише годину та дату. Окрім того, два табло є на будівлі ЦУМу. На одному з них не було видно нічого, а на іншому можна було розгледіти інформацію — 11 мікрорентгенів на годину, пише «20 хвилин».