Світ

В рамках саміту G20 в Гамбурзі пройшли переговори президентів США і Росії Д.Трампа і В.Путіна. Вони тривали понад дві години. Знаючи, що Трамп надає великого значення потиску рук, експерти звернули увагу на перше рукостискання президентів. Під час нього не було виявлено ознак домінування будь-кого з них. Президент США висловив занепокоєння з приводу втручання Росії в президентські вибори 2016 року. Путін заперечував будь-яку причетність РФ до цих подій, проте, як написав опісля у Twitter Трамп, у нього є “своя думка з цього приводу”. Також він зазначив, що питання санкцій співрозмовники не торкалися, однак, за його словами, “нічого не зміниться, доки не будуть вирішені українська і сирійська проблеми”. Також було домовлено створити канал між представником РФ і США для просування врегулювання на основі мінських домовленостей.

***

Швеція не без підстав вважається спокійною, дещо сонною країною, жителі якої порівняно мало страждають на всілякі психічні аномалії. Та от усталений, здавалося б, стереотип дав несподівану тріщину. Організатори найбільшого місцевого музичного фестивалю Bravalla, який регулярно  відвідували провідні світові групи та виконавці, цього року відмовилися від його проведення. Причина – заяви про сексуальні домагання і навіть зґвалтування, які останніми роками   масово надходять в поліцію від гостей заходу.  Господарі фестивалю відверто зізналися, що не здатні гарантувати безпеку своїх відвідувачів, а точніше, відвідувачок. За словами організаторів, вони не проводитимуть фестивалі, доки не будуть упевнені, що “жахливі історії” про згвалтування на їх майданчику не повторяться в майбутньому.

Україна

З власного досвіду знаю, що тривале спілкування англійською, з її фонетичною специфікою (характерне “r”, міжзубний “th”,  широке  аж на цілий рот “e” і т.д.) іноді викликає відчуття “заніміння” язика і щелеп. Не виключено, що щось подібне відчув Президент П. Порошенко: впродовж двох днів йому довелося почергово спілкуватися з держсекретарем США Р.Тіллерсоном, Генсеком ООН А.Гутеррешом і очільником НАТО Є. Столтенбергом.  Перший пообіцяв, що санкції проти Росії не будуть зняті, доки не буде звільнена територія України.  Другий наголосив на своєму “особливому емоційному зв’язку з українцями” і на їхній здатності “інтегруватися в португальське суспільство”.  Третій запевнив у солідарності НАТО з Україною, політичній підтримці її суверенітету і територіальної цілісності. Втім, усі троє не забули нагадати про  необхідність  боротьби з корупцією. Цілком зрозуміло, що  без вагомих успіхів у цій царині ми залишимося в очах Заходу ізгоями…

***

Пригадуєте колишнього суддю Дніпровського суду Києва Миколу Чауса,  ентузіаста консервації банкнотної “зелені” у скляному посуді? Після того, як навколо його  імені здійнявся зайвий галас, а “запатентований” ним спосіб “консервації” побачила на телеекранах вся країна,  Його честь вирішив за краще накивати п’ятами. І не в далекі світи, а в сусідню Молдову. Обізнаний з тим, що Інтерпол оголосив його в міжнародний розшук, пан суддя здався на милість молдовських властей. Розраховуючи, вочевидь, на те, що в них вистачає свого клопоту і вони не надто перейматимуться питанням видачі судді-втікача Україні. А останнім часом звідкілясь з’явилася чутка, що Чаус загинув. Антикорупційна прокуратура Молдови одразу ж спростувала її й повідомила, що М.Чаус, в очікуванні екстрадиції в Україну,  перебуває під домашнім арештом.

***

“Я не українофіл, але розумію трагізм гри, яку веде Росія проти України”, – так позначив свою позицію в програмі Д.Гордона на 112 каналі відомий російський репортер і публіцист Олександр Невзоров. За його словами, поки нинішня Росія бавитиметься в царя і в свою “історичну місію”, добра від неї чекати не варто. І дивуватися цьому – те ж саме, що дивуватися звичці акули перевертатися перед атакою на спину й під час того перевороту відгризати своїми страшними зубами шматок тіла жертви. Тому й В.Путін є такою собі “вишенькою на торті” Росії – саме такого вождя вона потребує. Дії України, на думку колишнього ведучого знаменитих “600 секунд”, визначаються тим, що вона не хоче бути інтегрованою в “прогнилі підлоги лікарень, роздовбані дороги, немічну соціалку”, а навпаки – прагне до європейських стандартів життя. А вся мерзота, яку Росія зробила Україні, забудеться, за його ж передбаченням, не скоро…

Тернопіль

Жителі Тернопілля цього тижня винахідливо крали чуже майно (через отвір у покрівлі та шляхом виривання металевих грат за допомогою позашляховика), незаконно вирубували дерева, гасали п’яними вночі центральною вулицею “файного” міста (0,66 проміле – та то від шклянки кефіру!), розписували нецензурщиною оновлений міст через залізничну колію. Крім цього –  не зовсім однозначно (і з наслідками для О.Барни у вигляді “яєчного шампуню”) голосували в парламенті за суворі заходи щодо своїх колег з “рильцем в пушку”. А ще, якщо вірити  рейтингу впливових осіб першого півріччя, продовжували любити (саме так) свого мера. Осторонь усього цього стоїть вчинок недавнього учасника АТО Михайла Дроздовського з Чорткова, котрий ціною власного життя врятував від загибелі двох хлопчаків, які тонули в річці. Якщо це не громадянський подвиг, то що тоді вважати таким? Може, інтриги депутатів у містечковому бізнесово-політичному банячку?

Ігор Дуда