Світ

Чергове об’явлення Януковича

Екс-президент України Віктор Янукович, як відомо, не цурався усіляких спортивних захоплень. І автогонками займався, і, як доводилося чути, нерідко використовував  підлеглих у ролі боксерської груші, і на знаменитих пеньках на своїй дачі полюбляв пробігтися. Та й на футбольних матчах нерідко сидів на чільному місці в оточенні “нижчих чинів”. Міг і  в роздягальню завітати, як це було після матчу Україна – Франція в листопаді 2013 року (знав би він, що на нього чекає невдовзі). Та й тепер, як виявилося, пригрітий Росією сановний  утікач не веде життя відлюдника. Нещодавно він був помічений у Москві на матчі 1/8 фіналу чемпіонату світу між збірними Росії та Іспанії. Кажуть, сидів в урядовій ложі стадіону “Лужники”, але, очевидно, на поштивій відстані від присутніх на грі прем’єр-міністра Росії Д.Медвєдєва (котрому дружина, яка сиділа поряд, мабуть, не дала звично задрімати) та короля Іспанії Філіпа VI. Сидів і, можливо, згадував часи, коли бундючно займав головне місце у VIP-ложі…

Помилування для покійного боксера

Президент США Доналд Трамп заявив, що думає над тим, щоб помилувати покійного боксера Мохамеда Алі у справі про ухиляння від служби в армії. За словами Трампа, думає він над цим “дуже серйозно”. “Тоді він був не дуже популярним, але зараз про нього всі знають”, – заявив президент і додав, що, крім боксера, думає про помилування ще “тисяч людей”. Про кого саме йдеться, Трамп не повідомив. Мохамед Алі (від свого справжнього імені –  Касіус Клей, – він відмовився, називаючи його “рабським”), в 1967 р. був засуджений до п’ятирічного терміну ув’язнення за відмову служити у В’єтнамі. Алі подав апеляцію і в 1971 році добився відміни вироку. У відповідь на ініціативу президента  адвокат М.Алі заявив, що покійному боксеру не потрібне жодне помилування, оскільки його й не визнавали ні в чому винним.

Україна

Нова українська поліція: думки та оцінки

День Національної поліції цього тижня став приводом для президентських вітань, підбиття підсумків, дискусій у телестудіях, висловлювань думок політиків. Вони різні, часто діаметрально полярні. Як і оцінка суспільством діяльності нової української поліції. Доводилося не раз чути і про те, що кожен сьомий уже звільнився (чи звільнений) з її лав, і про цілу купу розтрощених автівок, і про масу недоліків у  роботі… Більш стримані й помірковані думки можна узагальнити фразою одного з політиків: “У нової поліції багато проблем і вузьких місць, але якби її не було, то наше життя перетворилося б на суцільне жахіття”. Знайшов схвальне слово для нашої поліції й майже завжди налаштований на критичну і викривальну хвилю оцінок лідер радикалів Олег Ляшко. Він, зокрема, назвав першого заступника глави Нацполіції Вячеслава Аброськіна “зовсім непоганим хлопцем”, який виконує дуже складну й відповідальну роботу.

Новина для помірного оптимізму

Не всі новини останнього часу зовсім вже безрадісні й  безпросвітні. Деякі з них, на думку влади, здатні викликати якщо й не захоплення, то хоча б помірний оптимізм. Тіньова зайнятість – одна з пекучих проблем нашої країни, яка тягне за собою цілий ряд інших. Однак, згідно з останніми повідомленнями, тут віз, нехай і зі скреготом і повільно, але зрушив з місця.  За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, рівень тіньової зайнятості в Україні в 2017 р. скоротився на 8% – до 3,7 млн. з 4 млн. осіб, що працюють нелегально. Міністр зазначив, що в результаті перевірок інспекції з праці в 2017 р. 700 роботодавців змушені були оформити трудові відносини зі своїми співробітниками. Ще раніше в Державній службі України з питань праці заявили, що за січень-жовтень минулого року було виявлено 1605 працівників без належно оформлених трудових відносин.

“Мажорна” справа рухається у прогнозованому напрямку

Справа Олени Зайцевої, яка 18 жовтня минулого року спричинила на своєму авто масштабну ДТП, внаслідок якої 6 осіб загинуло і ще 6 постраждали, на думку багатьох, розвивається у прогнозованому напрямку. Тобто, “мажорні” родичі винуватиці пригоди роблять усе, щоб вивести її з-під справедливої кари. З’ясувалося, зокрема, що для проведення аналізу на предмет наявності в організмі Зайцевої наркотичних речовин не було взято достатньо біологічного матеріалу, а відповідальна за це службова особа раптово звільнилася з роботи й виїхала з Харкова. За клопотанням родин потерпілих, суд виніс рішення примусово доправити її для допиту. Разом з тим, під час останнього судового засідання автомеханік, викликаний як свідок, повідомив, що Зайцева їхала зі швидкістю 102 км на годину. За його словами, передаварійна система була вимкнена і автівка рухалася без гальмування. Переконливий доказ вини? Як показує досвід справи. квапитися з таким висновком не варто…

Тернопілля

Оригінальна стежка до людських сердець

Учитель. Благородна його праця,  нелегкі щоденні турботи і клопоти. І не завжди вона належно оцінюється державою в плані матеріальної винагороди. Тоді й приходить на поміч творча ініціатива і вміння знайти стежку до людських сердець. Вчителька молодших класів одного з сіл Борщівщини не лише сіяла розумне, добре і вічне – вона, заручившись допомогою метикуватого спільника, збувала жителям району психотропну речовину із вмістом амфетаміну. Не інакше як для розвитку духовної культури.  Тепер, згідно вироку суду, матиме змогу  шість (6) років навчати основам валеології та безпеки життєдіяльності ув’язнених у одній з жіночих колоній.  На щастя, є й такі вісті, що здатні просвітлити душу. Глава УГКЦ в рамках свого візиту до Тернополя вручив міському голові пам’ятну медаль, приурочену встановленню церковного свята. Прості тернополяни, які, якщо вірити рейтингам, поважають і  навіть люблять свого мера, щиро радіють з цієї нагоди. Особливо ті з них, котрі мешкають по сусідству з ударними новобудовами.

Ігор Дуда