Світ

Історична зустріч у Сінгапурі

Судячи з того, як добиралися до місця історичної зустрічі в Сінгапурі президент США Доналд Трамп і очільник КНДР Ким Чен Ин, вони обидва прагнули постати один перед одним у доброму тонусі й головне – у доброму здоров’ї. “Блискучий товариш” приїхав на броньованому поїзді, потім пересів у кортеж, за яким бігли охоронці. Трамп прилетів на літаку, а до місця зустрічі, яке змінити ніяк не можна було, зайшов через чорний хід. Усе це, вкупі з деякою атмосферою напруги і взаємної недовіри, що відчувалася перед саммітом, не завадило обом лідерам держав підписати, за оцінкою обох сторін, “дуже важливий і детальний документ”. А Трампу – ще й назвати свого візаві “дуже талановитим чоловіком, який любить свою країну”. Зі свого боку Ким Чен Ин заявив, що обидві сторони вирішили “залишити минуле позаду”, і що тепер “світ побачить великі зміни”. США зобов’язалися надати КНДР гарантії безпеки в обмін на ядерне роззброєння. Цікаво: у “дуже талановитого чоловіка” не виникло запитання, як спрацювали такі самі американські гарантії, коли Росія анексувала Крим?

Приклад європейської демократії

Ще один яскравий приклад демократичності та цілковитої відсутності сановної пихи серед топ-представників європейського політикуму: прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте на очах у всіх помив підлогу при вході в будівлю національного парламенту. Політик випадково розлив каву, не втримавши стаканчик в руці, після чого вирішив самостійно прибрати за собою. Рютте попросив у прибиральниць швабру і з усмішкою на обличчі витер невеличку калюжу, а потім ще й протер шматиною забризкані стійки турнікета. Присутні зустріли вчинок прем’єра схвальними оплесками, а  у соцмережах він викликав багато захоплених відгуків. “Він справді такий хороший і скромний хлопець. Я бачив декілька разів, як він їхав на велосипеді в Гаазі”, – пригадав один користувач. “Ми хотіли б мати такого політика в Туреччині, але це нездійсненна мрія…”, – захоплюються і водночас зітхають інші. Думається, що це нездійсненна мрія не лише турків, а й їхніх сусідів з північного узбережжя Чорного моря…

Україна

Загроза для правлячих кіл

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон про антикорупційний суд. Перед цим депутати кілька днів розглядали поправки до документа, яких було майже дві тисячі. Перед голосуванням у парламенті виступив Президент Петро Порошенко, який є автором законопроекту. Він наголосив, що законопроект “повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії, а також –  Конституції і законам України”. Президент зазначив, що мета ухвалення документа – «гарантувати ефективну, прозору боротьбу з корупцією і створити незалежний антикорупційний суд», і закликав депутатів “знайти в собі сили” і підтримати цей документ. Оті сили в собі знайшли 315 народних депутатів за необхідних 226. Критики законопроекту називають його “половинчастим” і наголошують на тому, що створювати неконтрольований суд, тим паче на умовах Заходу, у владних кабінетах не мали ні найменшого бажання. На думку скептиків, незалежний суд у спайці з незалежними НАБУ і САП означає для правлячих кіл загрозу їхньому існуванню – ні більше, ні менше.

“Зашморг” на шиї Надії Савченко

Скидається на те, що юридичний зашморг на шиї Надії Савченко затягується дедалі сильніше. Експертиза на поліграфі підтвердила, що вона справді готувала теракти в Києві та замахи на перших осіб держави і депутатів. Цю інформацію оприлюднила прес-служба СБУ.  За результатами проведеного дослідження комісією експертів зроблено категоричні висновки про наявність у Н.Савченко позитивних психофізіологічних реакцій, які свідчать, зокрема, про те, що вона обговорювала плани насильницького повалення конституційного ладу, брала участь в незаконних діях для досягнення цієї мети і особисто готувала повалення влади насильницьким шляхом. Крім цього, згідно з висновком експертів, Н.Савченко обговорювала плани збройного захоплення влади і брала участь в його підготовці, для чого підшукувала та перевозила зброю. Також поліграф підтвердив її наміри щодо усунення вищого керівництва країни, що вона обговорювала зі своїм спільником В.Рубаном, а також главою самопроголошеної ДНР О.Захарченком.

В Україні зникнуть анекдоти про прапорщиків?

Уже рік коридорами Верховної ради “гуляє” документ, який передбачає докорінну зміну сержантських звань  в ЗСУ. Замість звичної досі для нас градації “рядовий – єфрейтор – молодший сержант – сержант – старший сержант – старшина – прапорщик – старший прапорщик” пропонується перейти на таку: “солдат – старший солдат – сержант – старший сержант – головний сержант – штаб-сержант – старший майстер-сержант”. Автори законопроекту  стверджують, що якщо його приймуть, це стане великим кроком у розвитку сержантського корпусу. По-перше, наблизить нас до стандартів омріяного НАТО, в арміях членів якого роль сержантів надзвичайно важлива. По-друге, суто неофіційно, зникнуть центральні персонажі численних армійських анекдотів – прапорщики. Справа не просто в заміні одних звань на інші, а в перебудові усієї сержантської вертикалі. Отож, можливо, невдовзі замість непристойних солдатських жартів про батьків-командирів у наших армійських лавах дружно виспівуватимуть “The sergeant called: stand up and fight!” з відомого хіта “You’re in the army now” групи Status Quo.

Тернопілля

Клієнтів для повій не бракує?

По-діловому підійшла до організації роботи на новому місці жителька Запоріжжя – одразу зателефонувала керівнику відділу по боротьбі з торгівлею людьми в області й запропонувала ділитися заробітками за “кришування” повій зі сходу країни, які планували “працювати” в Тернополі. Важко сказати, якою була перша реакція очільника відділу, але надалі він начебто  діяв так, як диктують службові приписи: повідомив про спробу підкупу своє керівництво. Ось так хорошу справу задушили в зародку… А  робота обіцяла непогані перспективи для трудівниць інтимного фронту – з клієнтами у “файному місті” проблем, судячи з планів організаторки бордельного бізнесу, не повинно було бути. Жінку, до речі, притягують до відповідальності за сутенерство вже вдруге. Отаких “рецидивістів” у поле зору правоохоронців потрапляє чимало. Одного двічі протягом доби (!) затримано в нетверезому стані за кермом. Іншого взяли на грабежі, хоча одне з проваджень щодо нього перебуває у суді. Втім, є й приємніша звістка. НАТО тепер має серйозно задуматися над прийняттям у свої члени України – на сесії Тернопільської облради депутати підтримали звернення про вступ нашої країни до Північноатлантичного альянсу.

Ігор Дуда