Початок процедури відкликання депутатів Тернопільської міської ради справив справжній переполох у місцевих політичних колах. Народні обранці, які за час роботи у місцевих радах, забули про партії, що їх делегували у ради, можуть позбутися своїх мандатів.

Хто кому перший?

В обласній раді першим претендентом на виліт  став перший номер виборчого списку РПЛ Сергій Тарашевський, який не вступив у фракцію ляшкістів. Очевидно, “примара” втратити мандат так вплинула на пана Тарашевського, що через півтора року після набуття депутатських повноважень політик написав заяву про вступ у фракцію. Про це повідомляє “Репортер”.

Наскільки такий крок  допоможе йому втримати позиції наразі важко прогнозувати, оскільки багаторічний політичний наставник Тарашевського нардеп Юрій Чижмарь позбувся кураторства партійною організацією Тернопільщини. Тепер ляшкістами  області доручено займатися нардепу Ігорю  Мосійчуку.

У Тернопільській міській раді, крім трьох свободівців, щодо яких розпочата процедура відкликання, можуть позбутися мандата три депутати з “Батьківщини” на чолі з головою фракції Андрієм Артимовичем та депутат з “Народного контролю” Ляхович, який рік тому потрапив у корупційну пригоду.  Керівництво тимошенківців звинувачує  своїх депутатів у голосуванні за зміни до Генплану. Процедура відкликання має розпочатися 11 липня. Щодо Ляховича, то керівництво добродомівців мовчить. Екс-кандидату в мери Володимиру Бліхару,  який обіцяв нещадно боротися з корупцією, зараз, очевидно, не до цього.

Також за певних обставин можуть позбутися своїх мандатів ще кілька свободівців, які наразі підпільно симпатизують виключеному з партії тріо. До групи ризику у “Свободі” належать депутати Паньків,  Зінь і  Торожнюк. Непевна ситуація також у радикалів. Як і на обласному рівні, партія розділена: Півторак з Яциковською – в орбіті Надала, Серетний – орієнтується на БПП. Хто правий – вирішувати керівництву. Також за вільнодумство може постраждати порошенківець Тарас Білан… Але це вже з галузі фантастики.

Хоча, очевидно одне: крім “Свободи”, жодна з міських партій не володіє людським ресурсом, здатним у стислі терміни провести збір підписів за відкликання депутатів.  Відтак, прецедент Сороколіта може і не стати прецедентом для інших.

P.S. До речі, міський тервиборчком досі не виніс політичного вироку у справі Сороколіта та його колег.