Посол Європейського Союзу під час прес-конференції порадив голові ОДА Степану Барні спершу відремонтувати дороги, а потім шукати інвесторів. Це означає, що бізнесменів з Європи не слід чекати взагалі. Все за що береться нинішній намісник Порошенка в області або взагалі не виконується або робиться з колосальними затримками. Зокрема, ремонт перинатального центру, який клялися завершити до 1 січня, ще далекий до стану готовності.

Ян Томбінський, посол ЄС, ТернопільПосол Європейського Союзу в Україні Ян Томбіньскі перебуває на Тернопіллі з робочим візитом. Приїхав він, щоб дізнатися, як в області використовують надані ЄС кошти у рамках тих програм, які реалізовуються в нашому регіоні. Зустрівся Посол також з керівниками області та міста.
Голова облдержадміністрації Степан Барна під час спілкування серед іншого зазначив, що було б добре, якби Європейський Союз допоміг залучити інвестиції у тернопільський аеропорт. Тоді область стала б потужним логістичним центром.
У своїй відповіді Посол ЄС зазначив, що перед тим, як залучати кошти для аеропорту, варто було б відремонтувати тернопільські дороги.
– Щоб технологічно-інвестиційний розвиток був можливим, треба інвестувати в інфраструктуру, – сказав Ян Томбіньскі. – Всі розуміють, що без доріг немає можливості доїхати забрати свої вироби і завезти на ринки, інакше ніхто не буде інвестувати. Перша необхідність – це ремонт доріг. Ви говорили про можливість створення у Тернополі регіонального хабу для авіаліній та авіасполучення, але до нього спочатку треба доїхати. Без того ніхто не буде інвестувати, бо всі роблять калькуляцію коштів, прораховують можливості їх подальшого використання. Я навесні минулого року проїхав південними районами Тернопільської області. Там важко їздити. Дороги необхідні і для наведення порядку, для роботи поліції, щоб швидко реагувати на ситуацію. А «Тойоти Пріуси» не для тих доріг. Для міста вони ще згодяться, але не для села. В Україні я вивчив, що найнижча категорія дороги – це напрямок, а в напрямку є ще підкатегорія – дорога, по якій можна їхати тільки коли немає дощу.
Ян Томбінські також зазначив, що зараз Україні необхідно працювати над покращенням власного іміджу. Адже вона має неабиякий потенціал і принижується тим, що постійно просить допомоги в інших країн.
Ольга Трач
Фото автора