З вересня за відвідування дитячих музичних і художньої шкіл у Тернополі доведеться платити більше. Відповідне рішення «Про погодження батьківської плати в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах» прийняли під час чергового засідання виконавчого комітету 19 вересня.

– У цьому році, за клопотанням директорів шкіл, ми підвищили батьківську плату приблизно на 10%, – повідомив Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв. – Найвища оплата встановлена на найпопулярніші інструменти – фортепіано і гітару – 280 гривень в місяць. Всі кошти від батьківської плати направляють на придбання музичних інструментів, функціонування музичного закладу тощо. Звільнені від батьківської плати: діти із багатодітних сімей, діти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, діти, батьки яких мають статус учасника бойових дій. Половину вартості занять оплачують найбільш талановиті діти та діти батьків-інвалідів. Зазначу, що по батьківській платі надається лише одна пільга.

Міський голова Сергій Надал запропонував доповнити рішення пунктом, відповідно до якого пільги надаються тільки тим категоріям дітей, які були передбачені у рішенні сесії: вони зареєстровані у Тернополі, зареєстровані у селах, але батьки працюють у комунальних підприємствах та установах міста, зареєстровані у селах, які прийняли рішення про об’єднання з містом. Всіх інших до мистецьких закладів прийматимуть на загальних підставах, незалежно від наявності права на пільгу.

Порівняно з минулим роком батьківська плата зросла на 10-25 гривень. З першого вересня 2018 року в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах «Тернопільська музична школа №1 імені В. Барвінського», «Тернопільська музична школа №2 ім. М. Вербицького» встановлені такі розміри батьківської плати: фортепіано, гітара, синтезатор, естрадний спів – 280 гривень; баян, цимбали, бандура, сопілка, акордеон, віолончель, контрабас – 158; скрипка – 180 гривень; домра – 115; саксофон – 230 гривень; духові інструменти – 180; ударні інструменти – 198; академічний спів – 215; електроінструменти – 248; вокально-хорове відділення – 165 гривень. У закладі «Тернопільська художня школа ім. М. Бойчука» навчання на відділах «Образотворче мистецтво» та «Художнє оздоблення текстильних виробів» коштуватиме 195 гривень.

Ольга Трач

Фото автора