Пільгові категорії населення за проїзд у громадському транспорті мають платити готівкою. Оплату їм повинні відшкодовувати з місцевого бюджету. Таке рішення ще у березні затвердили в Кабміні. Зараз воно набирає чинності на місцях.

Втім, сьогодні на сесію обласної ради прийшли учасники бойових дій Тернопільщини і заявили, що згадана монетизація їх не влаштовує. Про це повідомляє ІНТБ. За словами бійців, у них забирають конституційне право на безкоштовний проїзд. Натомість на кожного учасника АТО пропонують виплачувати 100 гривень на місяць. Ця сума є недостатньою, аби компенсувати витрати на проїзд більшості бійців та членів сімей загиблих воїнів.

Активісти закликали депутатів Тернопільщини звернутися до президента та уряду із вимогою скасувати постанову. Керівників області просять її ігнорувати та зебезпечити можливість, за наявності посвідчення, продовжити безкоштовно їздити у громадському транспорті.

Після дискусій депутати таки прийняли звернення до президента, Верховної Ради та Кабміну про відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд з держбюджету. Також прийнято пропозицію створити робочу групу, яка має напрацювати механізм фінансування пільгового проїзду учасників бойових дій.

Учасники бойових дій Тернопільщини проти монетизації пільг за проїзд

Сьогодні на сесію Тернопільської обласної ради прийшли учасники АТО. Їх турбує питання монетизації пільг на проїзд. Адже постанова Кабміну передбачає, що замість безкоштовного проїзду учасникам бойових дій виплачуватимуть кошти. #телеканалІНТБ

Опубліковано Телеканал ІНТБ Вівторок, 17 липня 2018 р.