Тернопільський обласний перинатальний центр «Мати і дитина» урочисто відкрили місяць тому. Тоді голова облдержадміністрації Степан Барна зазначив, що повноцінно заклад розпочне роботу за два тижні. Але реконструйовані приміщення й до сьогодні не готові до прийому вагітних і породіль. Про це повідомив головний лікар закладу Віктор Куценко під час засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства.

пологовий, міністр, перинатальний центр, відкриття– На сьогодні силами колективу перинатального центру із залученням будівельників проводиться прокладення силових кабелів більшої потужності, щоб можна було підключити вентиляційне обладнання, налагодити електроживлення, – сказав Віктор Куценко. – Як тільки ці роботи завершимо, а плануємо завершити їх цього тижня, тоді нам передадуть майновий комплекс. Коли будівельники передадуть нам майновий комплекс, ми будемо готові до якнайшвидшого введення в дію відремонтованих приміщень. Зараз йде робота зі створення системи медичних газів, яку нам ще не зробили і прокладання кабелів, тому що без енергозабезпечення запустити перинатальний центр – це підставити під удар життя малюків і мам. Як тільки все зробимо – почнемо приймати породіль у новому приміщенні.

Віктор Куценко також зазначив, що під реконструкцію потрапили трохи більше половини усіх приміщень пологового. Але відремонтовані тільки три поверхи – де безпосередньо будуть надавати медичну допомогу. А піддахові і підвальні приміщення ще не завершені.

Ольга Трач

Фото автора

Читайте на цю тему:

Депутати проти Куценка: головлікар пологового вистояв у другому раунді