Таблички з QR-кодами почали встановлювати на різних об’єктах міста. Першу із них можна побачити при вході до міської ради. Це прямокутник білого кольору із пластику, на який нанесено плівку з графічною інформацією. На ній, на фоні логотипу Тернополя, українською та англійською мовами вказується назва споруди, а поряд – сам код.
– Окрім цієї буде ще шість таких таблиць – розповів Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста. – На замку, драмтеатрі, обласній філармонії, обласному художньому та краєзнавчому музеях та музеї політв’язнів і репресованих. Це ми називаємо туристичним ознакуванням. Якщо на мобільному телефоні встановлена спеціальна програма, то фотографується код, і якщо є доступ до інтернету, то йде посилання на туристичний сайт Тернополя чи інший сайт, де розміщена інформація про будівлю, її історію, визначні події з нею пов’язані тощо. Кожна така табличка коштує трохи більше ста гривень.
У планах міськради до кінця року встановити QR- коди також на інших визначних спорудах і на пам’ятниках. На пам’ятниках вони будуть набагато менші, стилізовані під камінь, овальної форми, і кріпитимуться внизу постаменту. Є також ідея виготовити аннотаційні дошки з кодами. Такі вже є в Івано-Франківську. Розміщують їх біля будинків, де жили видатні люди. На дошці розміщується фотографія особи, період її проживання в будинку та код, із якого можна детальніше дізнатися про життя цієї людини. Такі дошки значно дорожчі – одна коштує приблизно три тисячі гривень. У нашому місті, за словами Юрія Дейнеки, планують цього року оформити п’ять таких дощок.
Ольга Трач
Фото автора