Медичної субвенції, яку область отримує на охорону здоров’я вистачає тільки на зарплату працівникам цієї галузі і часткову оплату енергоносіїв. Рік тільки почався, а медичним закладам уже не вистачає коштів розплатитися за тепло. Про це розповів Володимир Курило, директор департаменту охорони здоров’я ТОДА.

– У нас є надзвичайно багато проблем, – каже Володимир Курило. – Ми відчуваємо недофінансування. 85-90% усього фінансування йде на виплату зарплати, на енергоносії, а решта – на забезпечення медикаментами та інші важливі проблеми. Розмір медичної субвенції на кожен місяць року передбачений однаковий, але не було враховано, що у зимові місяці видатки на енергоносії значно вищі ні ж в літні, тому зараз маємо проблеми.

Десять відсотків субвенційних коштів, які залишаються не вистачає, ні на закупівлю обладнання, ні медикаментів.

– Сьогодні в області відчуваємо проблеми у забезпеченні закладів відповідним обладнанням, – каже директор департаменту охорони здоров’я. – Медичним закладам необхідні: магнітно-резонансні томографи, ангіограф, наркозно-дихальна апаратура, нове діагностичне обладнання. По державних програмах на цей рік ми нічого не отримали з Міністерства охорони здоров’я в частині обладнання. На медикаменти отримали по Програмах не повну суму. Проблема в тому, що в цьому році МОЗ не провело тендер на закупівлю таких речей, як кардіостимулятори, стенти, клапани тощо. Також не проведено тендер, і ми не отримали на цей рік ендопротезів. Це дороговартісні речі, і пересічні жителі області не можуть їх придбати за власний кошт.

Гостро стоїть питання медикаментозного забезпечення, особливо пільгових категорій населення. Ціни на лікарські препарати ростуть разом із курсом долара, і щоб лікуватися необхідні значні кошти. Але питання ціноутворення і контролю за аптечними установами, за словами Володимира Курила, не є питанням департаменту охорони здоров’я. Тож скарги на високі ціни, які надходять від жителів області департамент переадресовує МОЗ та в Інспекцію по контролю за якістю лікарських засобів. Утім, проблема залишається невирішеною.

Так само невирішеною залишається і проблема реконструкції обласного перинатального центру. На завершення ремонту у цьому закладі необхідно 88 мільйонів 423 тисячі гривень. Володимир Курило зазначив, що він та керівники області звернулися з цього приводу в Кабінет міністрів, до депутатів ВРУ, і сподівається, що обласний пологовий будинок таки відремонтують.

Ольга Трач
Фото автора