У Тернополі волонтери організували партизанський вишкіл. Основи з рукопашного бою, стрільби, саперної справи,тактики і стратегії, медичної справи можуть отримати як добровольці, що мають намір відправитись в зону АТО, так і прості містяни.

Допризовна підготовкаТе, як у Тернополі навчають байців та партизан, бачив репортер ZIK-Стрім Андрій Орляк.

Основ військової справи тернополян навчають за кілька кілометрів від міста – на базі для лижних тренувань. Серед інструкторів волонтери з військовим досвідом, колишні спецпризначенці, учасники АТО, лікарі, психологи. Організатори стверджують, що в умовах неоголошеної війни військовий вишкіл повинні пройти якомога більше українців у всіх містах.

«Це вишкіл некомерційний – ми не беремо гроші за навчання, і друге – він аполітичний, не покликаний піарити  якусь структуру: громадську чи політичну. Ми це робимо за покликанням, а не тому, що хочемо зміцнити свої позиції чи набути капіталів», – розповів співорганізатор воєнних навчань Микола Більчук.

За його словами, до участі у вишколі зголосилось дуже багато тернополян. Організатори не ставлять обмежень ані щодо статі, ані щодо віку учасників, основна вимога – необхідно пройти співбесіду.

«Вишкіл проходитиме в чотирьох напрямках. Люди, які хочуть іти добровольцями на фронт – таких ми будемо вишколювати першими. Другі – це лікарі, які йдуть рятувати наших хлопців, вони також в чергах стояти не будуть. Є журналісти, які хочуть поїхати  туди і висвітлювати події, але не кожен з них служив в армії чи має бойовий досвід, ми їм намагаємося дати мінімальні навички. І четверта категорія – прості люди – якщо ворог ступить на нашу землю, то ці люди зроблять все, щоб наша земля горіла в нього під ногами», – зазначив Більчук.

Добровольці пройдуть навчання з рукопашного бою, стрільби, саперної справи,тактики і стратегії, медичної справи та головний акцент вишколу ставлять на психологічний підготовці.

«Основне – ніхто з нас з вами психологічно не готовий до війни і це те, що нам необхідно змінити в своїх головах. Коли значна частина нашої території перебуває в стані повномасштабних військових дій з окопами, танками, авіацією, то в іншій частині держави жити спокійним життям і не бути морально до цього готовим – це не є логічно.  Вишкіл, який тут проводять, мені дуже подобається, хоч це тільки перші спроби, з часом може стати прикладом для будь-якого міста та містечка, аби максимально велика кількість громадян пройшла вишколи, котрі включатимуть в себе як надання медичної допомоги на полі бою, так і елементарні тактико-технічні норми поводження в зоні військових дій», – сказав волонтер, учасник АТО Юрій.

[youtube1]YLvtvefjs3k[/youtube1]