У нашому регіоні наразі зареєстровано понад вісімнадцять тисяч безробітних. Наразі в області є тенденція до збільшення кількості непрацюючих.

Робота в ТернополіПроблему зростання кількості безробітних спеціалісти з центру зайнятості пояснюють по-своєму. «Взимку традиційно зростає кількість безробітних. Адже сезонних робіт більше влітку. Відтак тоді і більше вакансій», – каже перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. А загалом на окремі вакансії претендує понад п’ятдесят осіб. Найбільше безробітних – це молодь з вищою освітою. Окремі випускники стають на облік в центр зайнятості відразу після закінчення вищого навчального закладу.

Держава всілякими способами намагається заохотити роботодавців створювати робочі місця з високою зарплатою. «Якщо роботодавець бере на роботу фахівця, який стояв на обліку в центр зайнятості, то держава йому відшкодовує єдиний соціальний внесок. Також є фінансова компенсація, яка залежить від розміру зарплати працевлаштованого спеціаліста», – пояснює перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська.