Як ми повідомляли, цього року опалювальний сезон закінчиться пізніше – 18 квітня. Причиною цього є прохолодна погода.

Загалом же опалювальний сезон у Тернополі минув спокійно і без особливих проблем. Винятком є хіба що низка аварійних ситуацій, котрі виникали через сильні морози. Однак, як запевняють у «Тернопільміськтеплокомуненерго», із ними вони впоралися на відмінно.

– Як показав цей випадок, коли пропало світло в місті, ми забезпечили роботу котелень. Враховуючи  професіоналізм наших спеціалістів, я вважаю, що тільки завдяки їхній зібраності, спільній роботі керівництва підприємства, майстрів наших, їхніх професійних якостей, ми зуміли спрацювати нормально, – вважає директор комунального підприємства Йосип Куртяк.

Не виникало під час цьогорічного опалювального сезону і загроз відключень теплопостачання через борги. Хоча нині «Тернопільміськтеплокомуенерго» заборгувало за газ 77 мільйонів гривень. Водночас майже 30 мільйонів підприємству винне за спожиті послуги населення та понад 20 мільйонів – бюджетні установи та організації. У порівнянні з минулим роком, як зауважує Йосип Куртяк, сума боргу особливо не змінилась.

І хоч опалювальний сезон офіційно ще не завершився, тепловики вже  будують плани на майбутнє.

– Якщо нам вдасться взяти позику в Європейського банку, а це 10 мільйонів євро, і 5 мільйонів гранту, буде реконструкція котелень на вулиці Курбаса, встановлення індивідуальних теплових пунктів, як у житлових будинках, так і в дошкільних і шкільних закладах. Встановлення двох когенераційних установок по 600 кіловат на Київській і одна на Лемківській, – розповів Йосип Куртяк.

До слова, вартість встановлення однієї когенераційної установки становить близько шести мільйонів гривень. На сьогоднішній день у Тернополі таких функціонує вже дві.