Cхоже  (якщо не станеться вкрай малоймовірного дива у завтрашній чоловічій біатлонній естафеті), здобутком України на зимовій Олімпіаді-2018 буде “золото” Олександра Абраменка у лижній акробатиці. Це дає змогу посідати (поки що) відносно пристойну 19 сходинку в неофіційному медальному заліку, випереджаючи “безпрапорних” і “безгімнових” представників Росії. Але – не дає змоги не помітити очевидний провал тих, від кого, власне, й чекали якихось досягнень.

З жіночою біатлонною естафетою й були пов’язані оті самі очікування.  Втім, думка, висловлена на початку Олімпіади (“Обидві наші команди продовжує лихоманити”) переросла під її кінець  у тверде переконання, що в таборі біатлонної збірної панує… Що там панує – повідомила у Facebook Валентина Семеренко. З її емоційної й дещо “розхристаної” розповіді можна зрозуміти, що “у нас не команда, а просто ж…”. Ось так – перед Олімпіадою всі були єдині  (якщо судити з інтерв’ю), палали бажанням докласти всіх сил, а вийшла…  ота сама “ж…”? Більше того, наскільки можна судити з того ж коментаря Валентини Семеренко, звичаї в збірній України – приблизно як у жіночій “зоні” в Добриводах – словенський тренер Урош Велепець, виявляється, боявся, що дівчата його поб’ють (???). Ну, точнісінько як старосту бараку чи блоку, який намагався схитрувати, або ж, на специфічній мові, “гнилил”…

Хід естафетної гонки найяскравіше відображав голос коментатора на “УТ-1”. Почавши з захоплених вигуків на адресу Ірини Варвинець (“Чиста” стрільба за 25 секунд і друге місце на виході з рубежу”!), він надалі з дедалі більш мінорною інтонацією повідомляв, що Ірина пішла на штрафне коло… Віта Семеренко пішла на штрафне коло… Трохи бадьорішим став коментар під час етапу Юлії Джими, котра підняла нашу збірну на 10 місце. Анастасія Меркушина, що бігла на останньому відтинку, використала два додаткових патрони і, навіть “чисто” провівши останню стрільбу, багато програла в бігу. Підсумок – 11 місце у виді, який заздалегідь розглядався як “медалеперспективний”, за що ладні були розщедритися ті, хто визначав суми преміальних. Цікаво, їх тепер прибережуть до наступної Олімпіади, чи, за нашою національною звичкою, “розпиляють”? “Так сталося, сказала А.Меркушина після бігу, – попереду 4 роки, щоб виправити помилки”. Звичайно, в спорті усіляке може статися. Он Німеччина, Італія, Норвегія, Фінляндія, Словаччина на чолі з їхніми відомими всьому світовому біатлону лідерами теж залишилися за межами п’єдесталу.  А на ньому комфортно розташувалися Білорусь (1), Швеція (2) і Франція (3).

Зимова Олімпіада-2022 пройде у Пекіні. Там теж можливі поривчасті вітри, снігопад. А на додачу – ще й сумнозвісний смог. Та теж можуть бути прикрі невдачі, які надовго вибивають з колії.  І там теж раптом на чолі команди може опинитися тренер, який зробить щось не так, і наші чарівні українки захочуть зробити йому “темну”…

Ігор Дуда