Як я вже згадував, агентство Associated Press зробило перед Олімпіадою прогноз, згідно з яким Україна здобуде три медалі. На думку аналітиків агентства, срібну медаль виграють наші біатлоністки в естафеті, ще одне “срібло” мала завоювати Настя Меркушина в спринті, а фристайліст Олександр Абраменко зможе вибороти “бронзу”. 

П’єдестал після жіночої спринтерської гонки жодна з українок не прикрасила, естафета відбудеться лише через кілька днів, та й у прогнозі щодо виступу Олександра Абраменка шановні прогнозисти прорахувалися. Вони пророкували українцеві “бронзу”, а він… узяв – і виграв золоту медаль!  Першу для української команди в Пхьончхані!!  Тим приємнішу після стількох прикрих невдач і розчарувань, які переслідують наших спортсменів на головному старті 4-річного циклу. В суперфіналі змагань з лижної акробатики, в надзвичайно гострому й драматичному протиборстві з суперниками з Китаю та Росії українець виявив завидну психологічну стійкість вкупі зі здатністю піти на ризик і у вирішальний момент кинути все на вівтар перемоги. Свій найскладніший стрибок він “приберіг”  для суперфіналу і вклав у нього всю свою майстерність. “Це видатне досягнення, просто геніальний виступ – відзначив президент НОК Сергій Бубка, – спасибі Олександру і його наставнику Енверу Аблаєву, які подарували такі щасливі й приємні  миттєвості радості всьому українському народу”.

“Золото” 29-річного уродженця Харківщини – друга найвища нагорода для України в індивідуальних видах  на зимових Олімпіадах після тріумфу в 1994 році у норвезькому Ліллегаммері фігуристки Оксани Баюл.

Різноманітним прогнозам перед змаганнями іноді все-таки варто вірити – вони подеколи мають властивість збуватися. Причому – “з перебором”.  Почекаємо до жіночої біатлонної естафети?

Ігор Дуда