Український олігарх наполягав на тому, що американські суди не можуть його судити, оскільки обвинувачення проти нього не стосуються вчинків на території США.

Про це пише сьогодні лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, нагадуючи, що проросійський олігарх має зв'язки з Полом Манафортом - колишнім головою виборчого штабу Дональда Трампа, повідомляє ZN.UA.
Видання зауважує, що нове подання - це відповідь прокурорів Чикаго на прохання Фірташа скасувати всі обвинувачення проти нього. Зокрема, його звинувачують у підкупі на 18 мільйонів доларів заради отримання можливості добувати титан у Індії. Видобутий титан призначався чиказькій компанії. Фірташ заперечує це.
Більше того, він вимагає закрити американську справу проти нього, аргументуючи це тим, що злочин, в якому його звинувачують, не стосується США. Тому у американських судів немає відповідної юрисдикції. Але прокурори в судовому поданні на 110 сторінках стверджують, що Фірташ помиляється. Вони наполягають, що існують докази, які доводять, що особи в США теж отримали хабарі від Фірташа. При цьому, деталі не розкриваються.
Видання також нагадує, що перш ніж очолити виборчу кампанію Трампа, Пол Манафорт уклав ділову угоду з Фірташем для реконструкції готелю на Мангеттені. Втім, він не фігурує у справі проти українського олігарха. Натомість, він відіграє ключову роль у справі про втручання Росії у вибори в США у 2016 році.
Як відомо, Дмитро Фірташ звернувся до Конституційного суду Австрії, щоб уникнути екстрадиції до США, де йому загрожує до 50 років ув'язнення і конфіскація всіх активів. У США його звинувачують у спробі за допомогою хабарів на загальну суму 18,5 млн доларів отримати дозволи на видобуток титану в Індії, а також у використанні американських рахунків і серверів для хабара індійським чиновникам.
21 лютого Австрійський суд дозволив екстрадицію Фірташа до США. Остаточне рішення про екстрадицію буде приймати федеральний міністр юстиції Австрії.
У той же час, австрійський адвокат українського олігарха підтвердив його затримання і одразу ж після засідання суду повідомив про намір оскаржити це рішення у Верховному суді Австрії та Європейському суді з прав людини.