Тернопільська біатлоністка Олена Підгрушна прокоментувала інформацію про можливе закриття біатлонної бази в Тернопільській області.

Олена Підгрушна“Який тут відпочинок! Ви, напевно, чули, що база в Підгородньому, на якій я, по суті, виросла, де і зараз влітку і взимку тренуюся, коли між зборами приїжджаю додому, опинилася під загрозою знищення. Сорок років вона успішно функціонувала, виховувала чемпіонів, і раптом ми дізнаємося, що всі ці роки, виявляється, тренувалися на ній незаконно, і вигравали, виходить, теж.

Днями я зустрічалася з президентом Федерації біатлону України Володимиром Бринзаком. Він мене заспокоював, мовляв, не думай про це, починай готуватися до сезону. А як не думати, от скажіть! Я ж прекрасно розумію, якщо нічого не зробити зараз, потім відновити базу буде практично неможливо.

Чутки з’явилися ще восени. Але я, спочатку, чесно кажучи, не надала їм великого значення. Тому що на нашу базу, точніше землю, на якій вона знаходиться, і раніше робили замах. Місце мальовниче і до міста недалеко.

Навесні, після сезону, мене запросили на прийом до губернатора області Валентина Хоптяна. Він говорив багато гарних слів про те, що біатлону потрібно допомагати, що база потребує ремонту, вручив мені нагороду “Гордість Тернопілля”.

І буквально через місяць ми дізнаємося, що розпорядженням голови Тернопільської райдержадміністрації Віктора Щепановського всередині лижероллерної траси роздані ділянки землі. Нас запевняли, що згідно з офіційними документами вони з трасою не перетинаються, і знаходяться в іншому місці. Краще б уже сказали, що в іншому вимірі – це було б правдоподібніше.

Олексій Кайда – мій майбутній чоловік і президент Федерації біатлону Тернопільщини відразу ж висловив побоювання щодо долі біатлонної бази в Підгородньому і звернувся до Міністра молоді та спорту Равіля Сафіулліна.

Cафіуллін дав вказівку нашому губернатору якомога швидше розібратися в ситуації. Його слова, мабуть, були зрозумілі буквально, адміністрація прискорила темп і вже через день були видані акти на землю. Не знаю, кому там виділили ділянки і під що, але тих людей, які раніше поблизу городи мали, просто попросили звільнити територію.

Я можу стверджувати тільки одне: такого жахливого ставлення до біатлону в області на моїй пам’яті, та й не тільки на моїй, ніколи не було. Нинішній губернатор замість того, щоб хоч якось заохотити наш вид спорту після таких успіхів, схоже, вирішив вчинити з точністю до навпаки. Прикро, адже це тоді, коли в регіоні почався справжній біатлонний бум. У Підгородне на біатлон стали записуватися цілими класами.

Ми з тренерами шукаємо кошти і спонсорів, щоб до зими дітям лижі та черевики купити. Але я так бачу, може і не потрібно поспішати, через півроку купувати їх буде просто нікому. І після всього цього ми ще ведемо якісь розмови про те, щоб у західному регіоні провести Олімпіаду-2022 “, – цитує Підгрушну “Спорт-Експрес в Україні”.