Учора народні депутати України нарешті продемонстрували своє справжнє обличчя під час голосування за законопроект 2111а “Про визнання Організації українських націоналістів та Української повстанської армії воюючою стороною у Другій світовій війні за свободу і незалежність України”.

Правду про воїнів УПА після оприлюднених документів КДБ стала доступна кожному і лише штучна розкрутка міфів на сході України про «ненависних бандерівців» не давала парламенту довший час визнати учасників національно-визвольної боротьби на державному рівні.

Міфи ж необхідні були представникам промосковських груп та олігархічних кланів для роздування ворожнечі між жителями різних регіонів і відволікання уваги громадськості від розкрадання держави та різких погіршень соціально-економічного становища.

Також такі теми залишаються одним із козирів для отримання голосів електорату, адже на протиставленні сходу і заходу України і штучно породженій нелюбові одних українців до інших вдається регулярно збирати свій врожай «мандатів». А потім чергову каденцію іронізувати зі свого лохуватого електорату.

Учора одним з таких козирів могло стати менше. Після революції Гідності депутати могли нарешті визнати заслуги людей, які свого часу віддавали життя в боротьбі за свої цінності і доклалися до повалення радянського ладу.  Однак…

Сім разів народні обранці голосували за включення даного питання в порядок денний, однак необхідної кількості голосів – 226 – назбирати так і не вдалося. Найбільший показник, зафіксований лічильною системою – 200 голосів «За».

Бракувало лише 6 голосів.

Та виявилося, що разом з комуністами і регіоналами не голосували депутати, які позиціонуються себе як націонал-демократи, а деякі з них навіть мають шанси знову потрапити в парламент від «Народного фронту».

Зокрема, не голосував Микола Мартиненко (14-ий номер в списку «Народного фронту»), не прийшли на пленарне засідання Денис Дзендзерський (24-ий номер списку «Народного фронту»), голова Київської обласної організації «Фронту змін» Володимир Полочанінов, буковинець, соратник Арсенія Яценюка, якого призначили керувати «Ощадбанком», Андрій Пишний.

Висновки після цього робити виборцям.