Село Іловиця що у Шумсьому районі на Тернопіллі увійшло до фіналу Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018».

Проводять цей конкурс вже третій рік поспіль. Його мета – сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, сільських територій і громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села. За право називатися найнеймовірнішим селом та грошову винагороду боряться ще 9 сіл з різних регіонів. Кожне село представило не тільки свої родзинки, а й бізнес-план розвитку своєї території. Власне, найкращий бізнес-план, за рішенням Експертної ради конкурсу, і принесе селу перемогу. Підтримати той чи інший населений пункт можуть самі жителі та усі бажаючі. Організатори конкурсу щороку проводять онлайн-голосування серед фіналістів.

Села Велика та Мала Іловиця розташовані серед Кременецьких гір. Територія цікава не тільки для туристів своїми неповторними краєвидами та екологічними стежками. Багата вона й природними дарами. Місцеві люди завжди збирали і збирають у навколишніх лісах ягоди, гриби, лікарські трави. Саме це й вирішили взяти за основу для свого бізнес-проекту селяни. Планують створити підприємство із заготівлі ягід, грибів та трав. Будуть сушити їх, пакувати та реалізовувати. Основне – знайти постійних покупців для цієї продукції.

Мають села й свої родзинки. Родом з Малої Іловиці походить Амфілохій Почаївський – священник, монах Почаївської лаври, чудотворець, святий. У селі відреставрували хатинку, де жив старець Амфілохій. Як і раніше, сьогодні сюди звідусіль йдуть паломники.

Неподалік сіл є також геологічна пам’ятка природи місцевого значення – Данилова Гора. Саме там на початку тринадцятого століття заклали літописне місто Данилов. З часів Київської Русі на горі донині збереглася мурована церква святої Трійці. Раз на рік, у Зелені свята, в ній проводять богослужіння.

Ольга Трач

Фото із сайту «Агропортал»