Під дії Закону «Про амністію» не підпадають ув’язненні, які скоїли злочини проти основ нацбезпеки держави, засуджені за тероризм, умисне вбивство, катування, торгівлю людьми, грабежі і розбої. «Сидітимуть» до завершення терміну покарання і ґвалтівники.

Злодій сів за грати на 4,5 роки260 засуджених, які відбувають покарання у виправних закладах Тернопільщини, звільнять за амністією.

– У 2014 р. прийняли Закон «Про амністію», 6 травня до нього були внесені зміни і вже 14 травня він вступив в дію, – пояснив в.о. начальника управління пенітенціарної служби в області Руслан Вовк. – Під дію цього закону підпадають 260 засуджених. 57 ув’язненим скоротять термін перебування у виправних закладах, решта вийде на волю.

З Копичинецької колонії по амністії вийдуть 106 чоловіків. Ще 129 жінок звільнять з Добриводської колонії та 12 – з Бережанської. Нагадаємо, раніше там була дитяча «зона», віднедавна в Бережанах відбувають покарання жінки, які потрапили за грати вперше, або скоїли нетяжкі злочини. Ще 13 чоловік покинуть стіни Чортківського слідчого ізолятора.

– 93% матеріалів уже в судах, – каже Руслан Вовк. – За 22 справами рішення вже ухвалили і люди вже на волі. Вільні вже також 43 особи, які відбувають покарання в кримінально-виконавчій інспекції. Це засуджені до альтернативних видів покарань – умовно, штрафу, виправних чи громадських робіт. Всього амністують 383 засуджених.

Під дії Закону «Про амністію» не підпадають ув’язненні, які скоїли злочини проти основ нацбезпеки держави, засуджені за тероризм, умисне вбивство, катування, торгівлю людьми, грабежі і розбої. «Сидітимуть» до завершення терміну покарання і ґвалтівники і ті, хто підробляв гроші. Про це йдеться у ст. 8 Закону «Про амністію».

До речі

Амністують 16 тис. 26 засуджених в Україні. З них 11,5 тис – звільнять, і 4,5 тис. потраплять під скорочення терміну відбування покарання. Це ті, що відбувають покарання у виправних установах України. Є ще 9 тис., що відбувають покарання в кримінально-виконавчій інспекції.