В Україні заборонили реалізацію вакцини «Приорикс» від кору, паротиту та краснухи.

Медичний препарат виробляють в Італії але запаковує його російська фірма. Використання цієї вакцини може бути небезпечним для життя і здоров’я людей. Відтак жителів краю просять при виявленні цього засобу повідомляти Держслужбі з лікарських засобів.

За словами в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, якість багатьох медичних препаратів, вироблених у Росії, є сумнівною. А використання деяких з них категорично заборонено.

«Препарат «Приорикс» перебував в Україні як незареєстрований лікарський засіб. Відтак він не має права на реалізацію. Усім, хто реалізовує лікарські засоби, ми радимо перевірити наявність цього препарату і обов’язково вилучити з продажу. Виробником вакцини «Приорикс» є італійська фірма, але запаковують препарат у Росії. Вкотре наголошуємо, використання препарату є забороненим і небезпечним», – відзначив керівник держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в області Тарас Пронів.

Жителям краю, яку купували вакцину «Приорикс», радять повідомити про це держслужбі з лікарських засобів, також знадобляться чеки, які вказують про покупку цих препаратів. Це допоможе у розслідуваннях.

Софія Романська