Короста поширюється на Тернопільщині, – таке невтішне явище виявили лікарі-епідеміологи. Поки що випадків захворювання небагато, але є ризик заразитися. Оскільки хвороба передається на контактно-побутовому рівні.

Сприяють зараженню коростою нехтування гігієнічними правилами, відрядження та міграції населення, невчасне звернення за медичною допомогою. Ознакою захворювання є сильний свербіж, – відзначають лікарі.

«Короста – це інфекційне захворювання. Збудником є кліщ, він паразитує у верхніх шарах шкіри, носієм є лише людина. Якщо людина заразилася коростяним кліщем, на шкірі з’являються дрібні фолікулярні вузлики. Вдень кліщ перебуває у стані спокою, активізується увечері. Тому у хворого увечері є сильна сверблячка. Коростяний кліщ живе до п’яти діб. Гине кліщ при температурі 50 градусів, кип’ятіння води вбиває його. Також кліщі та їхні личинки гинуть при температурі нижче нуля», – повідомляють в обласній санепідслужбі.

Лікарі кажуть, що ознаки захворювання починають з’являтися відразу після зараження кліщем. Оскільки на Тернопільщині виявили випадки захворювання коростяним кліщем, санслужба проводить протиепідемічні заходи. Один з яких – просвітницька робота серед населення.