На сільську медицину Тернопільщина отримала майже 179 мільйонів гривень. За ці гроші обіцяють збудувати вісімнадцять нових амбулаторій, а також придбати необхідне медичне устаткування.

Будівництво амбулаторій розпочнеться уже в цьому році, – запевняють в управлінні охорони здоров’я ОДА. Оскільки у 2019-му повинна повноцінно запрацювати первинна ланка медичної допомоги. Поки що завершити перший крок медичної реформи не дозволяє недосконала матеріально-технічна база лікувальних закладів.

«Медичні заклади повинні укласти угоди з національною службою здоров’я, а для цього потрібно, щоб цей заклад відповідав ряду вимог. Насамперед треба автономізуватися, тобто заклад має бути перетвореним у комунальне некомерційне підприємство. Також має бути відповідне обладнання. Лише після того може бути укладена угода, і як результат – фінансування від держави», – розповідає начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук.

Після завершення першого кроку медичної реформи, «гроші підуть за пацієнтом», зокрема на кожного пацієнта виділятимуть в середньому 370 гривень. Відтак зарплата сімейного лікаря залежатиме насамперед від кількості його пацієнтів.

«У кабінеті сімейного лікаря пацієнт зможе проходити обстеження, здавати аналізи крові, проходити швидкі тести на ряд хвороб, а також отримувати іншу допомогу», – додає Володимир Богайчук.

Жителям краю радять не зволікати з підписанням угоди із сімейним лікарем. Уже в області укладено понад 400 тисяч таких угод.

Софія Романська

Фото УНІАН