Упродовж останніх п’яти років найскладніше працевлаштувати випускника університету без досвіду роботи, – констатують в обласному центрі зайнятості. А от за кваліфікованих робітників місцеві підприємці посилено борються.

До нестачі кваліфікованих робітників призвело розбалансування на ринку праці, – констатують фахівці служби зайнятості. За інформацією Державної служби зайнятості, в усіх регіонах України фіксується надлишок спеціалістів з вищою освітою.

«Є потреба в таких спеціалістах як менеджери різної ланки, інженери, бухгалтери. Серед фахівців робітничої галузі – це кваліфіковані робітники зокрема в будівельній галузі, також це працівники сфери обслуговування: кухарі, офіціанти, перукарі. Загалом, якщо охарактеризувати тенденції на ринку праці упродовж останніх років, то до п’ятдесяти відсотків безробітних – це кваліфіковані особи з вищою освітою», – розповідає начальник відділу обласного центру зайнятості Валентина Нікуліна.

Безробітним з вищою освітою пропонують перекваліфікуватися і здобути додаткову робітничу професію.

«Особам з вищою освітою ми можемо запропонувати тільки ті вакансії, які подає роботодавець. Нині служба зайнятості пропонує перекваліфікацію, орієнтуючись на потреби роботодавців. Ми зараз акцентуємо увагу на профорієнтаційній роботі. Закликаємо випускників перед тим, як обирати собі професію, ознайомитися з ситуацією на ринку праці», – додає Валентина Нікуліна.

До слова, в Україні планують запровадити дуальну систему, яка передбачає здобуття паралельно вищої освіти та робітничої спеціальності.

Софія Романська