Місце роботи художника часів Трипільської культури знайшли археологи, досліджуючи цьогоріч печеру Вертебу на Тернопільщині.

Вертеба була сакральним місцем для носіїв трипільської культури п’ять-шість тисяч років тому. Її відкрили у 1708 році, а повторно – у 1820-му. Від 1995 року пам’ятку досліджує експедиція Борщівського краєзнавчого музею.

– Цього року ми виявили у печері колекцію антропоморфної і зооморфної пластики. Якщо перша – стилізована, то зображення, наприклад, козулі реалістичне, – розповідає директор Борщівського краєзнавчого музею, археолог Михайло Сохацький. – Також фігурка дикого кабана – випадок, коли тварину передали дуже впізнавано, намагалися показати, який він страшний.

Усі знахідки – на опрацюванні у музеї.

– Також вперше за роки роботи у Вертебі ми знайшли місце роботи художника, – продовжує пан Сохацький. – Зокрема, є мисочка, повна вохри, у яку художник вмочував пензель і наносив на посуд.

Виглядає так, що художник планував повернутися до роботи, адже мисочка з вохрою була повна, зазначає пан Сохацький.

– Працював він далеко від сучасного входу до печери. У нас є гіпотеза, що десь неподалік існував ще один вхід. Проте пізніше рельєф змінився і зовні навіть сліду від цього входу не видно, – каже археолог.

Джерело: “20 хвилин