Україна посідає одне з перших місць у світі за чисельністю постраждалих від торгівлі людьми. Найчастіше від цього злочину потерпають жінки і діти. В 2011 році був прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми». А наприкінці минулого року прийняли поправки до закону, що дозволяють українцям, котрі постраждали від торгівлі людьми звернутися до держави за матеріальною допомогою. Таким громадянам присвоюють статус потерпілого від торгівлі людьми.

– Статус дає можливість людині отримати невелику фінансову допомогу, можливість скористатися допомогою реабілітаційних центрів, притулків, які діють на території області і всієї України, отримати допомогу кваліфікованих спеціалістів. Крім того, статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, дає ще додаткові права пов’язані із захистом своїх особистих прав і інтересів, можливості не оголошувати певні особливості свого життя і ще декількох таких аспектів, – пояснила заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Світлана Шемчук.

Поки що про цю нову процедуру відомо не багато. І тому, напевно,  мало хто і отримав такий статус.

– На сьогодні, протягом двох місяців, на Україні встановлено статус 20 особам, які постраждали від торгівлі людьми. Це не означає, що всі, хто звертається за такою допомогою, цей статус отримують. На сьогоднішній день п’ятьом особам відмовлено у встановленні статусу. Оскільки визнано, що обставини, які сталися в їхньому житті, не дають такого права або не відповідають дійсності, або людина щось приховує і вона хоче скористатися суто таким якимось матеріальним здобутком, – додала Світлана Шемчук.

Проте на Тернопільщині вже є перша людина, яка отримала офіційний статус потерпілої від торгівлі людьми. Їй надається уся необхідна допомога, в тому числі і матеріальна. Додамо, що кошти, які виплачуються при наданні такого статусу – це одноразова мінімальна соціальна допомога, що становить близько тисячі гривень.