Професійно-технічна освіта потребує реформування, – констатують експерти. Наразі в області працює 22 професійно-технічні заклади, у яких навчається майже дев’ять тисяч учнів. За рішення Уряду, професійно-технічна освіта повинна фінансуватися з місцевих бюджетів. Однак необхідних грошей на місцях немає. Як виходитимуть із ситуації далі, поки невідомо.

студенти, училище, училища, пікетЧерез нестачу коштів у місцевих бюджетах, студентам і викладачам ПТУ почали боргувати стипендії і зарплати. Наразі проблема начебто вирішена. На погашення заборгованості виділили гроші з обласного бюджету, які раніше були передбачені на розвиток освіти і медицини. Далі так продовжуватися не може, оскільки на обласному рівні немає достатньої суми грошей, які потрібні на щорічне утримання професійно-технічної освіти.

«Реформа професійно технічної освіти обов’язково повинна відбутися. Бо не може продовжуватися така ситуація далі, коли ми виділяємо з обласного бюджету майже 190 мільйонів гривень на утримання професійно-технічних закладів області. Ми маємо більше як три тисячі випускників, але ми не призначаємо директорів. Ми не впливаємо на господарську і навчальну складову. Також по витратах – вартість навчання одного учня у професійно-технічному училищі сягає двадцяти шести тисяч гривень. Це досить велика сума. Тому реформа професійно-технічної освіти має обов’язково відбутися», – пояснюють в управлінні освіти і науки ОДА.

Відтак питання подальшого фінансування професійно-технічної освіти залишається невирішеним. Чи скорочуватимуть кількість професійно-технічних закладів на Тернопільщині, наразі не відомо.