Усі неформальні платежі у лікувальних закладах обласного центру візьмуть під контроль. Інформація про благодійні внески стане загальнодоступною. Таку ініціативу запропонувало управління охорони здоров’я Тернопільської міської ради.

Лікарні №2 треба сто комп'ютерівЛікувальні заклади Тернополя повинні укласти угоди звітності про отримання та використання благодійних внесків. Відповідні документи уже підписали: Тернопільська лікарня швидкої допомоги, Тернопільська комунальна міська лікарня № 2 та Міська комунальна лікарня №3.

«Кошти у лікувальні заклади повинні прозоро надходити та прозоро витрачатися. Також фінансові звіти повинні бути розміщені на сайтах лікувальних закладів і в коридорах – на інформаційних дошках. Ми хочемо, щоб така кампанія прозорості відбулася також і в лікувальних закладах області. Відповідно до законодавства, від 80% зібраних коштів мають йти на потреби лікарні. Решту благодійний фонд може залишати на власні потреби. Але в результаті досліджень, саме через відсутність звітності, 20% коштів з фондів йдуть на адміністративні витрати, 12% на фінансову допомогу лікарням. Саме через відсутність звітності, невідомо на що витрачають гроші з благодійних внесків», – відзначає експерт з протидії неформальним платежам Інституту аналітики та адвокації Олександр Ткаченко.

Інститут аналітики та адвокації розпочав програму з протидії неформальним платежам у лікувальних закладах ще у 2013-му році. Завдання – домогтися чіткої та прозорої звітності благодійних фондів та лікарень.

Однак пацієнтів хвилює також питання обов’язковості благодійних внесків. За законодавством України, такі внески повинні бути лише добровільними.