Алкоголізм вбиває військових у зоні АТО, – кажуть капелани. Деякі солдати спиваються за кілька місяців перебування на території бойових дій. Не стримують від вживання алкоголю і достатньо високі штрафи.

Проблема алкоголізму завжди була актуальна для солдатів, – каже капелан о. Василь. Однак останнім часом ситуація значно погіршилася.

«Часто у зоні бойових дій вживання алкоголю призводить до трагічних наслідків. Бо солдат у нетверезому стані стає живою мішенню для противника. Причини такого алкоголізму різні – від проблем у родині до відсутності мотивації служити», – додає о. Василь.

Військові наявність проблеми не лише підтверджують, а й розповідають подробиці.

«Дуже важко було зимою. Холодно, не вистачає їжі. Крім того, ще й зарплату затримували. А чого п’ють у зоні АТО? Переважно від того, що нічого робити. Ми ж не ведемо ніяких наступальних боїв, лише стримуємо їх наступи. Найважче ходити на зачистки, бачити, як гинуть товариші і усвідомлювати, що мене також таке може чекати. Наші солдати не можуть зрозуміти, кому потрібна ця війна, і чому їх підставляють так. Хочеться, щоб скоріше все завершилося. Проте за прогнозами військових, це ще триватиме довго. Найгірше те, що наша держава так багато втрачає у цій війні. А те, що алкоголізм, то одна з найбільших проблем. Бо за півлітрову пляшку спирту можуть обміняти автомат. Така от ситуація. Хоча і штрафи за вживання алкоголю на службі немалі, проте він все одно потрапляє у зону бойових дій», – розповідає учасник бойових дій Віталій Стефанів.

У зону АТО категорично заборонене ввезення алкогольних напоїв. Однак цією забороною нехтують навіть родичі військових.