Сквер на Майдані Перемоги незабаром планують забудувати. Що саме там буде у міській раді ще не визначилися, але територію цю виділили для інвестиційного проекту.

Раніше там хотіли побудувати символічний в’їзд у місто – Львівську браму. Йшла мова також про побудову там закладу швидкої їжі. Тепер говорять, що можливо там з’явиться ще один торговий центр.

– Питання Майдану Перемоги сьогодні перебуває в інвестиційній площині, – каже Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста. – Ще минулого року був проект Львівської брами. Він, на жаль, виявився нереальним, втілити його неможливо. Сьогодні є заявка, і є в планах міста будівництва на цій території невеликого торговельного закладу чи центру, який би прикрасив цю ділянку. Хоча я не прихильник забудови цього місця, вважаю, що там краще залишити зелену зону, але я не приймаю рішень по забудові. Можна зробити там гарний скверик, лавочки, щоб мами з колясками могли відпочити, і невеличкий торговельний заклад, де можна було б щось купити перекусити.

Зараз цю зелену зону «прикрашають» з десяток великих рекламних щитів. У їх власників є дозволи і до 2015, і до 2017 року. Але тим, у кого термін договору на розміщення біг-борду закінчиться продовжувати не будуть. Кожному власнику запропонують місце в іншій зоні, як правило, на околиці міста. Якщо ж будова на Майдані Перемоги розпочнеться раніше, то, за словами Юрія Дейнеки, біг-борди звідти заберуть протягом двох місяців.

Ольга Трач
Фото автора