Тернополянам, які кидають гроші у скриньки волонтерів, радять ретельно перевіряти документи тих, хто збирає кошти на потреби військових у зоні проведення антитерористичних акції. Організації таких зараз є багато, але не всім їм можна довіряти. Тому перед тим, як віддати гроші варто ознайомитися із відповідними документами, які повинен мати волонтер та зателефонувати за вказаними у підтверджуючому листі номером телефону.

Герман Тарас– Сьогодні на АТО, напевне, не збирає тільки лінивий, – говорить Тарас Герман, головний комірник Логістичного центру допомоги бійцям АТО. – Часто люди цікавляться чи можемо ми сказати куди пішли їхні гроші передані іншим організаціям. Я цього не можу сказати, бо відповідаю тільки за дії моєї організації. Знаю паралельну роботу інших, але гарантувати їхню роботу не можу. Вважаю, що кожен повинен звітувати про виконану роботу. Ми готові відзвітувати за кожну витрачену копійку. Дуже багато часу і зусиль йде саме на облік коштів. Дехто вважає, що ми робимо непотрібну роботу у військовий час, але є багато зловживань по використанню певних коштів. І рано чи пізно нам треба буде звітувати про отримані гроші, оскільки це кошти не наші, а людей, які нам довірили розпоряджатися ними.

У всіх волонтерів, які співпрацюють із Логістичним центром є підтверджуючі листи з координатами та мокрими печатками. Тобто це оригінальні проштамповані документи, а не копії. Для збору грошей у Логістичному центрі використовують тільки закручені, опечатані трилітрові скляні банки. Відкривають їх раз в тиждень на складі у присутності відповідної комісії.

– Від початку нашої роботи , з 23 липня і до 1 вересня було зібрано із опломбованих банок, які є у певних магазинах, 170 тисяч 15 копійок, 56 доларів, 55 євро та 150 фунтів. На чотирьох матчах ФК Тернопіль зібрали 5 тисяч 445 гривень. Також надійшло 30 тисяч гривень від підприємців «Подолян», 11 тисяч пожертвували ще одні люди. Тобто близько 46,5 тисяч гривень ми маємо намір використати для купівлі тепловізора для 24-ої бригади. Ще є гроші, які люди приносили безпосередньо на склад. Це 158 тисяч 264 гривні, 1129 доларів США, 320 фунтів, 370 євро. Усі ці гроші підуть на різні цілі, але зараз найнеобхідніше закупити амуніцію, оптику, теплу білизну, спальники – те,що буде давати комфорт бійцям у холодну погоду.

У підтверджуючих листах волонтерів та на опломбованих скляних банках у Логістичному центрі використовують мокрі печатки однієї із організацій, які входять до ОЗГ «Ядро».

Нагадаємо, що це об’єднання налічує сім неполітичних, громадських організацій: “Всеукраїнське об’єднання Автомайдан”, Громадський люстраційний комітет Тернополя, “Майдан Тернопіль”, “Рада бізнесу Тернопілля”, ТГФОГП “Самооборона Тернопільщини”, Тернопільська правозахисна група, ТОГО “Тернопільські підсумки”.

Ольга Трач
Фото автора