Митрополит УГКЦ отримав орден за порятунок євреїв

04/11/2013 0
Розмір тексту:

Андрей Шептицький удостоєний нагороди за мужність, проявлену при рятуванні євреїв від нацистів. Митрополит видавав їм фальшиві документи, а кілька чоловік переховував у своєму будинку.

Митрополит ШептицькийАнтидифамаційна ліга (американська організація боротьби з антисемітизмом) нагородила посмертно за “мужність і героїзм у порятунку євреїв під час Другої світової війни митрополита Андрея Шептицького, який у той час очолював Українську греко-католицьку церкву.

Як йдеться в повідомленні на сайті організації, Шептицький удостоєний нагороди імені Яна Карського за мужність при порятунку українських євреїв від винищення, за те, що він надавав їм фальшиві документи і давав їм притулок у часи, коли такі дії каралися смертю.

Нагороду, встановлену для вшанування рятівників євреїв при Голокост, отримав родич митрополита, професор Єжи Вейман.

Антидифамації ліга в повідомленні нагадала, що митрополит Андрей Шептицький (1865-1944), який очолював УГКЦ з 1900 року до своєї смерті, відверто виступав проти переслідувань євреїв у зверненнях та до віруючих і безпосередньо до нацистського керівництва. За його вказівками і під його керівництвом євреїв видавали фальшиві документи, зокрема, свідоцтва про хрещення, їх ховали в монастирях, кількох євреїв Шептицький переховував у своєму будинку. Він також написав листа голові СС Генріха Гіммлера, протестуючи проти вбивства євреїв
і скаржачись, що до цього примушують українських поліцаїв. А його пастирське послання “Не убий”, що закликає не йти на “політичні вбивства євреїв, зачитували в кожній церкві.

Як сказав, вручаючи нагороду, директор Антидифамаційної ліги Абрахам Фоксман, крім тих, кого Андрій Шептицький врятував безпосередньо, невідомо, скільки ще він врятував опосередковано – завдяки своїй моральної твердості, надавала вплив на інших.
“Український націоналізм Андрія Шептицького, націоналізм співчуття і навіть любов до єврейських сусідів – це той націоналізм, який євреї всього світу приймають і підтримують”, – підкреслив він.

Антидифамаційна ліга (Anti-Defamation League, ADL – буквальний переклад “Антиклеветническая ліга”) – американська правозахисна суспільно-політична організація, що протистоїть антисемітизму та інших форм нетерпимості по відношенню до євреїв. Заснована в 1913 році.

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...